خانه اینفو

بررسی آخرین وضعیت مسکن مهر در سال 96

حدود 32 درصد از واحدهای مسکن مهر در دولت یازدهم تکمیل شد و تحویل مالکانش قرار گرفت . در دولت قبلی 23 دردصد از واحدهامی مسکن نیمه کاره ماند که در دولت یازدهم آنها نیز تکمیل و تحویل داده شد . در نتیجه دواحدهای تکمیل شده و تحویل داده شده در این دولت  درصد از واحدهای مسکن مهر می باشد . در ادامه به آخرین وضعیت مسکن مهر می پردازیم .

آیا گزارش های حاکی از عدم پیشرفت مسکن مهر صحت دارند ؟

برخی از رسانه هایی که بر ضد دولت یازدهم هستند اطلاعات نادرستی در مرود تکمیل و تحویل مسکن مهر اعلام کرده اند که حتی آنها از وزیر راه و شهرسازی خواستار پاسخ در این مورد هستند  .آماری که وزیر راه و شهرسازی در رابطه با اعلام 55 درصدی از واحدهای مسکن مهر با توجه به اسنادی که در سامانه مدیریت مسکن مهر ثبت شده است صحت دارد . اطلاعاتی که از طرف معاونت مسکن و شهرسازی در رابطه با عملکرد دولت دهم با دولت یازدهم ارائه شده است آمار تاییده را تایید می کند.

تعداد 630 هزار واحد مسکونی مسکن مهر در دولت دهم به متقاضیان تحویل شده بود . این در صورتی است که از اول اجرای طرح تا به امروز تعداد واحدهای واگذاری چیزی حدود یک میلیون و 540 هزار واحد مسکونی می باشد .یعنی حدود55 درصد واحدهای تکمیل شده و تحویل داده شده مربوط به دولت یازدهم می باشد .

آخرین وضعیت مسکن مهر

آخرین وضعیت مسکن مهر

آخرین وضعیت مسکن مهر

باید به این موضوع اشاره کرد که دولت قبل واحدهایی را که به دولت یازدهم تحویل داده بصورت نیمه کاره و نیمه ساخت بود . دولت یازدهم آن واحدها را تکمیل و تحویل متقاضیان مسکن داده است . با این توضیحات می توان به صحت اطلاعات ارایه شده از طرف وزیر راه و شهرسازی تایید می شود .

مدارک موجود بر عملکرد دولت یازدهم در رابطه با تکمیل و تحویل 32 درصد از واحدهای مسکن مهر و همچنین 23 درصد از واحدهای نیمه ساخت مسکن مهر دولت قبل و تحویل آنها به متقاصیان درستی 55درصدی پیشرفت مسکن مهر را تایید می کند .قابل ذکر است که برای اینکه بتوان فرآیند تکمیل و افتتاح و تحویل آن به متقاضیان دردسرها و چالش های مختص به خود را دارد که دولت یازدهم توانسته همه آن موانع را پشت سر گذاشته و وقتی مطمت شد محلی که واحدهای مسکن مهر در آن ساخته شده قابلیت سکونت است آنها را تحویل متقاضیان داده است .

بنابراین تاکید می شود که آمار 55 درصدی از واحدهای تکمیل شده و تحویل داده است به این منظور نیست که کل آمار تحویل داده شده است . واحدهای تکمیل شده بیشتر از عددی است که اعلام شده  است.

تعدادی از واحدهای مسکونی مسکن مهر در حال حاضر مشکلات حقوقی دادگاه دارند و هم اکنون در حال بررسی هستند و هنوز تعیین تکلیف نشده است . اگر این تعداد واحدها را هم در نظر بگیریم رقم واحدهای باقیمانده از 90 هزار واحد بیشتر می شود چیزی حدود 125 هزار واحد مسکونی میشود .

 

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در خصوص املاک و ارائه خدمات در خور موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در زمینه املاک تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین مشاوره ها چه قیمتی و حقوقی و...از ما انتخاب بهتری داشته باشید. ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه

021 22 41 10 66

×