خانه اینفو

آورده و سهم الشرکه مالک در مشارکت در ساخت

آورده آن چیزی که است که هر یک از طرفین قرارداد به عنوان سرمایه خود معرفی می کنند و با ارزش گذاری آن ، به عنوان شریک پس از توافق و طی مراحل قانونی اقدام به امضای قرارداد می نمایند .
ما در این مطلب قصد داریم در رابطه با آورده و سهم الشرکه مالک که طرف اول قرارداد مشارکت در ساخت و ساز  میباشد اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم .
به شما توصیه میکنیم قبل از مطالعه این مبحث در رابطه با شرایط طرفین قرارداد مشارکت در ساخت اطلاعات جمع آوری کنید .که ما در سایت خانه اینفو  به صورت مفصل صحبت کردیم .

آورده و سهم الشرکه مالک

آورده و سهم الشرکه مالک

آورده و سهم الشرکه مالک

مالک که طرف اول قرارداد میباشد الزاماً  زمین یا یک ملک کلنگی را به عنوان سرمایه و آورده خود در پروژه معرفی کند .

همچنین مطابق اسناد مالکیت باید طرف اول مالک قانونی و رسمی آن ملک باشد
و در سند مالکیت نام ایشان در قسمت مالک ذکر شده باشد .
اگر ملک یا زمین ورثه ای باشد باید نام تمام ورثه در اسناد مالکیت درج شده
و سهم آنها دقیقاً مشخص شده باشد .
و یا اگر سند هنوز به نام مالک فوت شده قبلی ( مانند پدر یا مادر ) است
باید گواهی انحصار وراثت و گواهی پرداخت مالیات بر ارث رویت و کپی برابر اصل آنها ضمیمه قرار داد شود .

بعد از معرفی آورده و سهم الشرکه توسط مالک ،باید برای ارزش گذاری و تعیین میزان دقیق قیمت روز و معاملاتی آن از یک کارشناس رسمی دادگستری یا افراد خبره استفاده شود و قیمت و ارزش تخمین زده به عنوان آورده طرف اول در قرارداد ذکر همچنین به تایید و امضای طرفین برسد .

قیمت ملک و یا زمین درج شده در قرارداد تعیین کننده میزان تعهد مالی سازنده است .برای مثال اگر ارزش زمین معرفی شده از سوی مالک 300 میلیون تومان تخمین زده شده باشد ،در این صورت سازنده (طرف دوم ) می بایست تا میزان 300 میلیون تومان در این پروژه هزینه نماید .

درضمن طرف اول مسئولیتی در اجرا یا پرداخت هزینه های ساخت و احداث بنا ندارد مگر اینکه بنا به شروط  قراردادی مکلف به پرداخت مبالغ اضافی باشد .

 

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در خصوص املاک و ارائه خدمات در خور موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در زمینه املاک تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین مشاوره ها چه قیمتی و حقوقی و...از ما انتخاب بهتری داشته باشید. ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه

021 22 41 10 66

×