خانه اینفو

بحران خانه های خالی مسکن مهر در کشور

بحران خانه های خالی مسکن مهر در کشور

بحران خانه های خالی مسکن مهر در کشور

یکی از معضلاتی که بازار مسکن دارد ، بحران خانه های خالی است . این بحران باعث انباشته شدن سرمایه در این بخش از اقتصاد می شود و ضربه سهمگینی به اقتصاد کشور می زند . از خانه های خالی که سهم زیادی را به خود اختصاص داده اند ، مربوط به مسکن های مهر است که به دلایل مختلف خالی مانده اند . در ادامه به بحران خانه های خالی مسکن مهر در کشور پرداخته ایم .

بحران خانه های خالی مسکن مهر در کشور

یکی دیگر از عواملی افزایش خانه های خالی پروژه مسکن مهر کشور می باشد . پروژه مسکن مهر می توانست یکی از بهترین  پروژهای عمرانی ملی ایران باشد ولی چون دولتمردان بدون کارشناسی صحیح و بدون تامل شروع به ساخت این واحدها کردند با مشکلات زیادی مواجه شدند .

از مهمترین مشکلات مسکن مهر را می توان اینگونه بیان کرد که در ساخت پروژه مسکن به میزان عرضه  وتقاضا توجهی نشده است . مسکن مهر برای افرادی که خانه نداشتن شروع شده که آنها را خانه دار کنند ولی براساس نیاز بازار هر شهر شروع نشد . با اینکه هم اکنون تعداد زیادی از واحدهای مسکن مهر تمام شده است . اما متقاضیان زیادی برای واحدهای مسکن مهر وجود دارد که نتوانستند ثبت نام کنند . و در مقابل شهرهای دیگری که خانه های خالی زیادی وجود دارد .

بحران خانه های خالی مسکن مهر در کشور

بحران خانه های خالی مسکن مهر در کشور

در  شهرها خانه های خالی انباشته شده طوری می باشد که اپارتمانهای 4 و 5 طبقه بدون متقاصی همانطور خالی از سکنه می باشند . و اگر در این مورد کارشناسی درستی بود ما شاهد خانه های خالی نبودیم . یکی دیگر از عوامل خالی بودن مسکن مهر نبود امکانات رفاهی و تفریحی ، درمانی و در حاشیه شهر بودن مسکن مهر می باشد . دور از دسترس بودن مسکن مهر باعث شده است که متقاضیان شور و اشتیاقی برای رفتن به آن واحدهای ساختمانی نداشته باشند .

خانه های خالی در کشور مخصوصا با تعداد زیاد برای کشور مشکلات اقتصادی ، فرهنگی و سیاسی برای این مرز و بوم ایجاد میک ند .مسئولین دولتی تلاش کنند اگر قانون ایجاد مالیاتی وضع کنند مالکین مجبور به فروش و یا اجاره دادن خانه های خالی خود می شوند دیگر شاهد وجود خانه های خالی نمی باشیم .

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در خصوص املاک و ارائه خدمات در خور موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در زمینه املاک تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین مشاوره ها چه قیمتی و حقوقی و...از ما انتخاب بهتری داشته باشید. ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه

021 22 41 10 66

×