خانه اینفو

تثبیت قیمت مسکن

یکی از دغدغه هایی که ذهن آن دسته از افرادی که متقاضی خرید مسکن می باشند را درگیر خود کرده است ، دوران قیمت مسکن است . در چند سال اخیر قیمت مسکن دچار رنج ثابت نبوده و همواره مسئله تثبیت قیمت مسکن تیتر اخبار مسکن بوده است . این موضوع دستخوش تغییراتی بوده که پردازش آن در این بحث نمیگنجد .

شایان ذکر است در اواخر پاییز سال 95 دفتر برنامه ریزی و مسکن روش محاسبه میانگین معاملاتی که در مورد مسکن و ملک انجام میشود را متغیر ساخت . و یک مدل دیگر به روش پیراسته در انجام محاسبه میانگین استفاده نمود . همین تغییر باعث شد که نمودار میانگین محاسبه قیمت مسکن در سال 95 تغییر بسزایی داشته باشد و پیرو آن قیمت های میانگین به واقعیت نزدیک تر شود . و این جز با بازنگری اعداد و ارقام گزارش شده امکان پذیر نبود .

تثبیت قیمت مسکن

تثبیت قیمت مسکن

چه هدفی میتواند به همراه داشته باشد :

و این فقط یک هدف را میتواند به دنبال داشته باشد و آن محاسبه دقیق نبض قیمت مسکن میباشد . بدین معنی که پس از محاسبه میانگین مثلا آپارتمانهای فروخته شده یک قیمت ثابت در یک بازه زمانی مشخص شده اعلام میگردد . پس از تحقیقات و گزارشات انجام شده در این دفتر و به توسط کارشناسان ، قیمت مسکن با در نظر گرفتن مدل جدید محاسبه در داخل تهران به 4 میلیون و 500 هزار تومان گزارش شده است و این حد ، حد میانگین میباشد . لازم به ذکر است این آمار از سامانه اخذ کد رهگیری گرفته شده است و بعد آن محاسبه گردیده است .

نتیجه گیری :

میانگین قیمت مسکن در داخل تهران نسبت به سال گذشته همین موقع حدود 8 درصد افزایش پیدا کرده است ،که باید گفته شود با توجه به نرخ تورم نسبت به سالهای گذشته ما حداقل در داخل تهران با کاهش 1 در صدی قیمت مسکن در امسال روبرو بوده ایم . نرخ تغییرات میانگین قیمت مسکن در امسال طوری بوده که متوسط قیمت مسکن نسبت به پارسال 4 درصد افزایش داشته و به ثیت رسیده است . نرخ بازدهی آن در سال گذشته به صفر رسیده است . پس به این نتیجه میرسم که طی گذشت این سالها هیچگاه قیمت مسکن و متوسط آن دچار تثبیت نشده است . و هیچگاه تثبیت قیمت مسکن را شاهد نبوده ایم .

 

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در خصوص املاک و ارائه خدمات در خور موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در زمینه املاک تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین مشاوره ها چه قیمتی و حقوقی و...از ما انتخاب بهتری داشته باشید. ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه

021 22 41 10 66

×