خانه اینفو

تخلیه کردن اماکن اجاره ای و تجاری

نخست باید ذکر شود که پیچیدگی هایی در این موضوع یعنی تخلیه کردن اماکن اجاره و تجاری وجود دارد که درباره هر کدام پاسخ هرچند مختصر وجود دارد ، اما این نیاز را در ما بوجود میآورد که میبایست اطلاعات جامع تری نسبت به  اجاره و تخلیه املاک مسکونی و تجاری  را دریافت نماییم . هر کدام از این 2 نوع مقررات و قوانین مخصوص به خود را دارد و به نوع کاربردی که از ملک میشود محدود میگردد .

نحوه تخلیه کردن اماکن اجاره ای و تجاری :

با تعریف اجمالی از اجاره در مقدمه پیرامون تخلیه کردن اماکن اجاره ای و تجاری خواهیم داشت که اجاره از جمله عقد و پیمانی است که معوضه خوانده میشود . یعنی مقابل عوض در معاملات معوض مالی که از طرف ایجاب کننده داده می شود معوض نام دارد . مالکیت افراد طبق اهمیت و روابط اجتماعی مورد توجه قرار گرفته است . اهمیت آن به قردی است که در نوشتن مبایعه نامه و یا بیع نامه از درجه اهمیت به سزایی برخوردار شده است .

مورد قابل ذکر از همشهریان در شهرهاي کوچک و بزرگ که با مشكل مستاجري که ممکن است تجاری یا مسکونی باشد درگیر هستند .  اگر افراد مالک را به این جمعیت بیفزاییم حدود 50 درصد درگیر مسایل مستاجری و موجری میباشند . اگر اشخاص مالک به اصطلاح موجر و همچنیم مستاجرین به حقوق خود آگاه باشند و بدان نیز عمل نماییند شاهد آرامش بیشتری در سطح انجام این معاملات و روند کار خواهیم بود و از تراکم این نوع پرونده ها در دادگاههای قضایی کاسته خواهد شد .

تخلیه کردن اماکن اجاره ای و تجاری

تخلیه کردن اماکن اجاره ای و تجاری

املاکی که شامل قوانین سال 56 و 76 میشوند :

به طور خلاصه باید گفت ، املاک تجاری که قبل از سال 56 یا بعد از آن ، تا قبل از سال 76 اجاره داده شده باشند ، قوانین موجر و مستاجر شامل حال آنها خواهد شد . املاکی که از قبل از سال 62 تا قبل از سال 76 به عنوان املاک مسکونی به مستاجر داده شده باشد ، مشمول قانون روابط موجر و مستاجر سال 62 می شوند . به عبارتی دیگر این موضوع از قوانین سال 56 خارج شده است . همه املاک تجاری ، مسکونی ، کسب و پیشه ، املاک آموزشی ،خوابگاه ها ، ساختمانهای سازمانی دولتی و مشابه آن با قرارداد رسمی یا عادی ، بعد از سال 76 تابع قوانین موجد در سال 76 خواهد شد .

موارد زیر از ماده 2 در سال 76 خارج هستند :

  • روابط موجر ومستاجر قبل از اجرا شدن قوانین
  • اگر مستاجر جدید بخواهد حقوق روابط استیجاری را منتقل کند
  • اگر بین موجر و مستاجر صلح به اصطلاح صلح منافع صورت گیرد دیگر مشمول آن نمیشود .

به راحتی و به سادگی و با توجه به قوانین ذکر شده میتوان از بروز مشکل در تخلیه کردن اماکن اجاره ای و تجاری جلوگیری نمود . با دستیابی به اطلاعات کامل و مرجعی که در همین سایت یعنی اطلاعات املاک ، به تمامی سوالات موجود در زمینه املاک پاسخ بیابید .

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در خصوص املاک و ارائه خدمات در خور موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در زمینه املاک تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین مشاوره ها چه قیمتی و حقوقی و...از ما انتخاب بهتری داشته باشید. ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه

021 22 41 10 66

×