خانه اینفو

خسارت ناشی از عدم انجام تعهد در قرارداد مشارکت

در این قرارداد باید شرط خسارت و میزان خسارت ناشی از عدم انجام تعهد در قرارداد مشارکت ،  بابت تاخیر سازنده در انجام تعهد ذکر شود و نکته حائز اهمیت این است که مدت انجام تعهد طبق آنچه در قرارداد ذکر شده است باید به پایان رسیده باشد .
در بعضی از قراردادهای مشارکت در ساخت و ساز علاوه بر تعیین زمان پایان قرارداد ، یک برنامه زمان بندی شده تعیین می شود و برای هر مرحله به طور جداگانه خسارت تاخیر در انجام تعهد در نظر گرفته می شود و در این صورت مالک می تواند از بابت تاخیر در انجام تعهد در هر مرحله از برنامه زمان بندی شده ، علیه سازنده طلب خسارت نماید .

 خسارت ناشی از عدم انجام تعهد در قرارداد مشارکت

خسارت ناشی از عدم انجام تعهد در قرارداد مشارکت

خسارت ناشی از عدم انجام تعهد در قرارداد مشارکت

از جمله روش ها و شیوه های جبران خسارت ناشی از تاخیر و یا عدم انجام تعهد روش های زیر می باشد :

تعیین خسارت روزشمار :

در این شیوه از خسارت هر یک از طرفین بابت تاخیر در انجام تعهد طرف مقابلشان میتوانند مبلغی به طور روزانه به عنوان خسارت در نظر بگیرند .

پرداخت خسارت به صورت ثابت :

در این شیوه برخلاف شیوه خسارت روزانه طرفی که مواجه با تاخیر در انجام تعهد گردیده باید خسارتی را به صورت یک مبلغ مشخص و ثابت به طرف مقابل بپردازد .

انجام موضوع قرارداد توسط مالک به حساب سازنده : 

به شما توصیه میکنیم که در هنگام تنظیم قرداد این نکته را ذکر کنید که اگر سازنده به تعهداتش عمل نکرد ، مالک میتواند راسا و یا توسط شخص دیگری موضوع قرارداد را انجام داده و به اتمام رساند و سپس مخارج و هزینه های آن را از محل دارایی شخص سازنده از جمله سهم الشرکه او در این قرارداد برداشت نماید .

به منظور کسب اطلاعات لازم و کافی در مورد املاک تهران به سایت مرجع خانه اینفو مراجعه فرمایید .

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در خصوص املاک و ارائه خدمات در خور موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در زمینه املاک تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین مشاوره ها چه قیمتی و حقوقی و...از ما انتخاب بهتری داشته باشید. ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه

021 22 41 10 66

×