خانه اینفو

داوری و حل اختلاف در قرارداد مشارکت در ساخت

داوری و حل اختلاف در قرارداد مشارکت در ساخت

داوری و حل اختلاف در قرارداد مشارکت در ساخت

ما در این متن قصد داریم در رابطه با داوری و حل اختلاف در قرارداد مشارکت در ساخت صحبت کنیم ، در این قراردادها که موضوع آنها انجام تعهد میباشد ، معمولا شرطی تحت عنوان داوری یا حل اختلاف پیش بینی میشود تا در صورتی که طرفین در اجرای مفاد قرارداد به مشکل برخورد کردند برای حل و فصل آن میتوانند به داور یا هیئت داوری که متشکل از حداقل سه نفر می باشد مراجعه نمایند تا ضمن شنیدن موضوع اختلاف دلایل آن را بررسی کرده و طی شرایطی که در قرارداد تعیین شده است و همچنین مقررات موجود نسبت به صدور رای و خاتمه اختلاف تصمیم گیری نمایند .

داوری و حل اختلاف در قرارداد مشارکت در ساخت

با توجه به اهمیت شرط داوری و نیاز طرفین به آگاهی کامل از شرایط داوری ، لازم است .
چون که در برخی از موارد وجود و یا عدم وجود شرط داوری در قرارداد در سرنوشت اختلافات طرفین و مدت رسیدن آنها به نتیجه و حل و فصل دعوا موثر است ، زیرا اگر در یک قرارداد مشارکت در ساخت برای حل اختلافات قاعده داوری شرط شود ، امکان مراجعه مستقیم به دادگاه برای طرح دعوا و حل اختلاف امکان پذیر نمی باشد .

نکات : 

  • به دلیل اهمیت شرط داوری مزایا و معایبی برای آن قابل تصور می باشد لذا باید طرفین قرارداد توجه ویژه ای را در نحوه درج شرط داوری و تعیین داوران خود در قرارداد مشارکت در ساخت داشته باشند .
  • ضمن درج مشخصات کامل داوران ، باید برای داور (داوران) در ضمن قرارداد حق الزحمه ای را به صورت ساعتی و یا جلسه ای پیش بینی نمود .
  • لازم است در قرارداد ذکر شود که بروز اختلاف میان طرفین قرارداد تاثیری در اجرای تعهدات مالک و سازنده در اجرای مفاد تعهداتشان نداشته و باید نسبت به اجرای آنها در طول مدت اختلاف و رسیدگی به آن از طریق داوری ادامه یابد .

شما همراهان عزیز میتوانید برای اطلاعات بیشتر در رابطه با داوری و حل اختلاف در قرارداد مشارکت در ساخت به سایت اطلاعات مسکن مراجعه فرمایید .

 

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در خصوص املاک و ارائه خدمات در خور موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در زمینه املاک تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین مشاوره ها چه قیمتی و حقوقی و...از ما انتخاب بهتری داشته باشید. ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه

021 22 41 10 66

×