خانه اینفو

درآمد مشاورین املاک چگونه است ؟

درآمد مشاورین املاک

درآمد مشاورین املاک

مشاورین املاک در ایران جزء مشاغل پردرآمد و سود آور محسوب می شود . مشاور املاک حرفه ای است که دارای صنف بوده و قوانین و مقررات مرتبط با خود را دارد . ما در مطالب پیشین در رابطه با کار مشاور املاک صحبت کردیم و در پیرو مطالب گذشته ما سعی داریم در رابطه با درآمد مشاورین املاک نیز اطلاعاتی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم .

درآمد مشاورین املاک

مشاورین املاک تنها شغل واسطه گری مرسوم و مقبول در کشورمان است . عمده درآمد این اشخاص از طریق واسطه گری میباشد . به عبارتی میتوان گفت مشاوران املاک از محل درصدی که از واسطه گری معاملات دریافت می کنند کسب درآمد هم می کنند . این درصد  واسطه گری « کمیسیون» نامیده می شود . اکثر آنها به موجب ارتباطی که میان خریدار و فروشنده و یا مالک و مستاجر برقرار می‌کنند (واسطه گری) ، پس از نهایی شدن معامله مبلغی را به دست می آورند .

امروزه اتحادیه میزان کمیسیونها را براساس مصوبه سال 1379 چنین تعیین کرده است :

«برای معاملات املاک تا ۳۰ میلیون تومان از هر طرف معامله 0/5 مبلغ مورد معامله ،  برای معاملات املاک از ۳۰ میلیون تومان تا ۵۰ میلیون تومان ، برای تا ۳۰ میلیون تومان اول نیم درصد و برای مازاد آن نسبت به مبلغ مازاد از هر طرف معامله ۷۵ صدم درصد ، برای معاملات املاک از ۵۰ میلیون تومان تا ۱۰۰ میلیون تومان ، برای تا ۳۰ میلیون اول نیم درصد و مازاد آن تا ۵۰ میلیون تومان ۷۵ صدم درصد و برای مازاد آن نیم درصد از هر طرف معامله ، برای معاملات املاک بیش از ۱۰۰ میلیون تومان ،

برای تا ۱۰۰ میلیون تومان آن طبق بند های ۱ و ۲ و ۳ مصوبه مذکور و برای مازاد آن میزان ۲۵ صدم درصد بعنوان کارمزد از هر طرف معامله اخذ شود ، بابت کارمزد اجاره  یک چهارم اجاره ماهیانه از هر طرف معامله ، در معاملات رهن ، کارمزد دریافتی بر مبنای یک چهارم میزان اجاره بهای ماهیانه از هر طرف معامله اخذ شود . »

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با درآمد مشاورین املاک به سایت خانه اینفو مراجعه فرمایید . 

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در خصوص املاک و ارائه خدمات در خور موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در زمینه املاک تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین مشاوره ها چه قیمتی و حقوقی و...از ما انتخاب بهتری داشته باشید. ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه

021 22 41 10 66

×