خانه اینفو

ابلاغیه دریافت سند رسمی برای املاک بدون سند

دریافت سند رسمی برای املاک بدون سند

دریافت سند رسمی برای املاک بدون سند

قوه قضائیه ، آیین نامه اجرایی قانون تعیین تکلیف املاک فاقد سند را ابلاغ کرد . با این ابلاغیه متقاضیان دریافت سند رسمی برای املاک بدون سند که برای دریافت سند مالکیتشان باید حدود پنج ماه  متنظر می مانند ، هم اکنون با این ابلاغیه فقط کافی است به اداره ثبت و اسناد مراجعه کنند و تقاضای خود را برای صدور سند رسمی ارائه بدهند .

هم اکنون مالکان زمین یا ساختمان که سند رسمی ملک خود را ندارند به دو گروه تقسیم می شوند :

گروه اول : مالکانی که مالک اولیه ملکشان یا فوت کرده یا مفقودالاثر شده است و نمی توانند با آنها ارتباط برقرار کنند .

گروه دوم : شامل مالکانی است که مالک اولیه ملک  آنها از انتقال دادن سند مالکیت طفره می رود که هم اکنون این دو گروه با این آیین نامه که ابلاغ شده است ، می توانند به اداره ثبت استانها مراجعه کنند . در اداره ثبت قرار است که دبیرخانه ای با عنوان املاک فاقد سند تشکیل شود . مالکان املاک در آنجا با ارائه دادن اسناد و مدارکی که ثابت می کند آنها مالک قانونی ملک می باشند تشکیل پرونده دهند و مدارک را به دبیرخانه واگذار کنند .

براساس این آیین نامه ، دبیرخانه بعد از اینکه مدارک را تحویل گرفت مدارک متقاضیان صدور سند  را به هیات حل اختلاف که در خود دبیرخانه قرار دارد می دهد ، و آنها با بررسی مدارک و اطلاعات کامل مربوط به ملک و همچنین سابقه ثبتی ملک آنها را با هم مطابقت می هند و اگر ثابت شود متقاضی صدور سند ، مالک واقعی و قانونی ملک است و همچنین ملک مدعی دیگیری ندارد ، به نام متقاضی سند محضری صادر می کنند .

با مطالعه مراحل اجرای قانون تعیین‌ تکلیف املاک بدون سند با مراحل اجرای این قانون آشنا خواهید شد .

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در خصوص املاک و ارائه خدمات در خور موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در زمینه املاک تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین مشاوره ها چه قیمتی و حقوقی و...از ما انتخاب بهتری داشته باشید. ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه

021 22 41 10 66

×