خانه اینفو

راهنمای خرید آپارتمان

راهنمای خرید آپارتمان

خرید آپارتمان یکی از  گزینه های پیشنهادی به کسانی است که قصد خرید ملک را دارند . امروزه اوضاع اقتصادی افراد و تغییر سبک زندگی باعث شده است که میل به خرید آپارتمان بیشتر باشد . امنیت آپارتمان ها و همچنین امکانات رفاهی موجود در ساختمان‌ها از دیگر دلایل تغییر روش زندگی از خانه های ویلایی به آپارتمانی است . در هنگام خرید آپارتمان باید به نکاتی توجه کنید که ممکن است در هنگام بازدید از ملک از چشمتان به دور باشد ولی بعدها شما را از خریدتان ناراضی کند. در ادامه سعی شده است راهنمای کاملی برای خرید آپارتمان در اختیارتان قرار دهیم .

ویژگی های داخلی یک آپارتمان مناسب

 [padding right=”10%” left=”10%”]

یکی از مهمترین نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که قسمت شب و روز آپارتمان و به عبارتی قسمت خصوصی و عمومی آن از هم مجزا باشد . قسمت شب یا خصوصی آپارتمان بخش هایی است که در هنگام خواب استفاده می کنید ، مانند اتاق خواب ها و سرویس بهداشتی . و قسمت هایی که در طول روز بیشتر با آنها سرو کار دارید ، قسمت روز یا عمومی خانه محسوب می شوند . این دو بخش نباید با هم تداخل داشته باشند.

  اتاق خواب

به طور مثال اگر بخواهید از اتاق خواب به سرویس بهداشتی بروید ، لازم نیست از سالن یا نشیمن عبور کنید .

نکته مهم دیگر که باید توجه کنید اینست که اتاق خواب ها که در طول شب استفاده میشوند ، نباید در قسمت پرنور تر ملک قرار گرفته باشند . منطق اینست که اتاق خوابها در قسمت شمالی و قسمت روز در قسمت جنوبی قرار گرفته باشند ، اتاق خوابها به هم نزدیک باشند و سرویس بهداشتی میهمان در بخش خصوصی آپارتمان نباشد . بهتراست خانه را در روز ببینید تا به میزان نورگیری آن پی ببرید .

    آشپزخانه

در هنگام خرید آپارتمان به آشپزخانه توجه ویژه ای داشته باشید . اگر آشپزخانه اوپن را ترجیح می دهید ، از تهویه هوای آن و اینکه قسمت ریخت و پاش آن بسته باشد ، مطمئن شوید . به رنگ کابینت ها هم توجه کنید . کابینت باید از جنسی باشد که به راحتی بتوان آن را تمیز کرد . کف آشپزخانه هم از جنسی باشد که مانع لیزخوردن شود و لک و کثیفی نیز به راحتی از روی آن پاک شود . این ها از نکات تاثیر گذار در زیبایی و آرامش خانه است .

    سایر

سایر ملحقات خانه نظیر پارکینگ ، انباری ، حیاط و تراس را به دقت رویت کنید . مواظب باشید “پارکینگ مزاحم” را به اسم پارکینگ معمولی به شما نفروشند . اگر خانه دیوارهای مشترک دارد در مورد میزان انتقال صدا تحقیق کنید . به صدای موتورخانه ، آسانسور ، مترو و … توجه کنید .

[/padding]

راهنمای خرید آپارتمان

راهنمای خرید آپارتمان

مساحت فضاهای داخلی آپارتمان

مساحت فضاهای آپارتمان به دلیل اینکه سلیقه ای است ، ممکن است برای هر کسی متفاوت از دیگران باشد . ولی سعی بر این شده است اصولی ترین و حداقل ترین فضای یک آپارتمان ایده آل را در اینجا ذکر کنیم . توجه به مساحت شما را در انتخاب آپارتمان ایده آلتان یاری می دهد.

 

pool-7-1024x768نسبت مشاعات به کل ساختمان

قسمت هایی از ساختمان که برای استفاده اختصاصی تشخیص داده نشده است یا در اسناد مالکیت ، ملک اختصاصی یک یا چند نفر از مالکین تلقی نشده است ، قسمت های مشاع ساختمان محسوب می شوند . فضاهایی مانند لابی ، استخر ، سونا ، سالن ورزشی ، سالن اجتماعات ، سالن انتظار ، پارکینگ اضافی و انباری از جمله مشاعات ساختمان به شمار می روند و در قیمت نهایی آپارتمان تاثیر بسزائی دارند .

هرچه نسبت مشاعات ساختمان به مساحت مفید کل آپارتمانها بیشتر باشد ، طبیعتا در آن ساختمان امکانات بیشتری در نظر گرفته شده است و این نشانه مرغوبیت ساختمان و آسایش بیشتر برای ساکنین است و بدیهی است که باید مبلغ بیشتری برای اینگونه ساختمان ها پرداخت کنید . بعلاوه اینکه هرچه شما سهم بیشتری از مشاعات داشته باشید ، سهم بیشتری از کل زمین ملک مورد نظر را هم دارید .

کیفیت ساختمان

کیفیت ساختمان یکی دیگر از نکاتی است که در هنگام خرید خانه باید به آن توجه کنید . کیفیت ساختمان در هشت دسته بررسی می شود که توضیح کامل آنها را در اینجا می توانید ببینید.

  • نازک کاری ساختمان
  • کارهای زیر بنایی مثل فونداسیون و اسکلت ساختمان
  • سیستم های گرمایشی و سرمایشی ساختمان
  • تاسیسات مکانیکی زیر بنایی ساختمان مثل لوله کشی و سیم کشی الکتریکی
  • سیستم های الکتریکی هوشمند
  • تجهیزات ساختمان
  • درب و پنجره
  • دکوراسیون داخلی

کیفیت اجزای ساختمان

یکی دیگر از گزینه هایی که در هنگام خرید آپارتمان باید به آن توجه شود ، کیفیت اجزای ساختمان است . علاوه بر اینکه مهم است که از چه نوع مصالحی استفاده شده است ، چگونگی استفاده از مصالح هم پر اهمیت است . در بحث کیفیت اجزای ساختمان به این مورد به طور کامل پرداخته ایم .

 

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در خصوص املاک و ارائه خدمات در خور موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در زمینه املاک تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین مشاوره ها چه قیمتی و حقوقی و...از ما انتخاب بهتری داشته باشید. ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه

021 22 41 10 66

×