خانه اینفو

راهنمای پیش خرید آپارتمان

راهنمای پیش خرید آپارتمان

راهنمای پیش خرید آپارتمان

[padding right=”5%” left=”5%”]

بسیاری از شهروندان که امکان خرید یک واحد مسکونی را ندارند با آرزوی اینکه بتوانند در آینده ای نزدیک وامی دست و پا کرده و این پول را فراهم کنند ، اقدام به خرید واحدهای پیش‌فروش شده از سوی انبوه‌سازان می‌کنند . اما گاهی اوقات بعلت عدم دقت در معامله و ناآشنایی با قوانین خرید و فروش یک شبه تمام سرمایه زندگی خود را از دست می دهند .

البته این به این معنا نیست که همیشه با پیش خرید آپارتمان سرمایه تان را از دست خواهید داد . بدون شک همه کسانی که آپارتمان پیش فروش می کنند ، کلاهبردار نیستند . ولی عدم رضایت در این گونه معاملات در اکثر خریداران مشاهده شده است . علت این نارضایتی ناشی از ناآگاهی خریداران از حقوقشان و یا عدم رسمی کردن معامله در دفاتر اسناد رسمی می باشد . اگر قصد خرید آپارتمان های پیش فروش را دارید ، لازم است برخی از نکات را بدانید و با آگاهی کامل معامله را انجام دهید .

[/padding]

چرا انبوه سازان آپارتمان پیش فروش می کنند؟

افرادی که زمین و یا خانه ای کلنگی در اختیار دارند ، بعد از گرفتن مجوز شروع به آپارتمان سازی می کنند .

اگر بعد از مرحله اسکلت بندی و یا سفت کاری با کمبود بودجه مواجه شوند، اقدام به پیش فروش کردن آپارتمان ها می کنند و به خریداران متعهد می شوند که در زمان معین ، آپارتمانی با ویژگی های ذکر شده به آنها تحویل دهند.

علت نارضایتی خریداران آپارتمان های پیش فروش

[padding right=”10%” left=”10%”]

 1. در بیشتر مواقع انبوه سازان به علت تغییر شرایطشان، پروژه را ادامه نداده و کار ساخت و ساز را رها می کنند.
 2. برخی از آنها به تعهداتشان عمل نمی کنند و بدون توجه به قرارهای قبلی، ساختمانی بی کیفیت را تحویل خریدار می دهند. مثلا از موزائیک ها و کاشی های نامرغوب استفاده کرده و یا برخی تزئینات را انجام نمی دهند. شاید انجام ندادن این موارد از نظر بعضی ها ایرادی نداشته باشد ولی همین مسائل کوچک باعث ایجاد اختلاف بین فروشنده و خریدار می شود.
 3. برخی دیگر از پیش فروشنده ها از سادگی و اعتماد افراد سواستفاده کرده و یک واحد را به چندین نفر می فروشند.

[/padding]

نکات مهم برای پیش خرید آپارتمان

 • از اعتماد بیجا ، حتی به نزدیکترین افراد هم پرهیز کنید و خودتان شخصاً یا به کمک وکیل بررسی های کافی را انجام دهید .
 •  موقع سرمایه گذاری از صلاحیت شرکت ها مطمئن شوید. بررسی نکردن صلاحیت شركت‌ها ، اشتباهي است كه خريداران مسكن مرتكب مي‌شوند و سرمايه خود را به باد مي‌دهند . نمونه بارز اين موضوع كلاهبرداري‌هاي سرمايه‌گذاران ايراني در دبي است.
 • هیچگاه گول چرب زبانی و دروغگوئی دلالها را نخورید و به طور کامل در مورد ملک ، قیمت ، مالکیت ، کاربری ، ممنوع المعماله بودن مالک و فروشنده ، در طرح های شهرداری نبودن ملک و … تحقیق کنید.
 • به دفترخانه اسناد رسمی بروید و از آخرین مالک و وضعیت ممنوع المعامله نبودن و وضعیت توقیفی ملک موردنظر اطمینان حاصل کنید.
 • اختلاف خریدار و فروشنده در قرارداد پیش‌فروش می‌تواند موجب بروز مشکلاتی در روند تحویل آپارتمان باشد و خریدار قربانی اختلافات فی‌مابین مالک و سازنده شود . بنابراین با مالک اصلی یا با کسی قرارداد ببندید که از طرف مالک رسمی اختیار برای فروش داشته باشد . اصل مدارک مالک بودن فروشنده را کاملا رؤیت نموده و حتما در این مورد تحقیق کنید و پیش از استعلام هیچ پولی پرداخت نکنید.
 • هنگام معامله با افراد ناشناس دقت کنید. طبق قوانین اگر ملکی به چند نفر فروخته شده باشد، مالک اولین خریدار است.
 • وقتی معامله ای در چند جا به شکل قانونی ثبت شود احتمال کلاهبرداری در آن کاهش پیدا می کند. بنابراین از انجام هرگونه معامله در آژانس های فاقد پروانه کسب و کد رهگیری خودداری کنند. مزیت سامانه کد رهگیری جلوگیری از کلاهبرداری در فروش یک ملک به چند مشتری و همچنین جلوگیری از معاملات صوری مسکن به‌منظور افزایش مصنوعی قیمت‌هاست.
 • هنگام عقد قرارداد از وکلا کمک بگیرید تا در تنظیم قرارداد حقوقتان نادیده گرفته نشود.
 • قرارداد پیش فروش آپارتمان را به دقت مطالعه کنید و از ذکر تمامی موارد ضروری اطمینان حاصل نمائید . برخی افراد بدون اینکه مفاد قرارداد را به درستی مطالعه کنند آنرا امضا می کنند.
 • دقت کنید که تمام تعهدات فروشنده یا خریدار در قرارداد و مبایعه نامه ذکر شده باشد و تمام پرداختها چه نقدی و چه بصورت چک با ذکر شماره و مبلغ و بانک مربوطه در قرارداد مکتوب شود .
 • هنگام پرداخت قسط ، آن را حتما به فروشنده یا نماینده قانونی وی پرداخت کنید و در رسید قید گردد : موضوع قرارداد شماره ….. تاریخ ….. منعقده در ………..

با مطالعه مطالب مربوط به انواع کلاهبرداری در پیش فروش آپارتمان و همچنین نکات پیش خرید آپارتمان اطلاعات کامل تری به دست خواهید آورد.

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در خصوص املاک و ارائه خدمات در خور موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در زمینه املاک تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین مشاوره ها چه قیمتی و حقوقی و...از ما انتخاب بهتری داشته باشید. ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه

021 22 41 10 66

×