خانه اینفو

طرح لیزینگ مسکن چیست ؟

طرح لیزینگ مسکن

طرح لیزینگ مسکن

افرادی که از نظر مالی توانایی خرید دارایی را ندارند ، لیزینگ می تواند برای آنها از روشهای تامین مالی باشد. پیشنهادی که دولت جدیدا مطرح کرده است وارد شدن لیزینگ به بخش مسکن می باشد . در ادامه راجع به طرح لیزینگ مسکن صحبت کرده ایم .

طرح لیزینگ مسکن چیست ؟

لیزینگ مسکن می تواند قدرت خرید افراد جامعه را افزایش دهد . افرادی که پول برای خرید مسکن ندارند لیزینگ مسکن به آنها مبلغی را بعنوان وام مسکن می دهد که آنها خانه را خریداری کنند . مدت باز پرداخت این وام 10 تا 15 می باشد . مشاور مالی وریز راه و شهرسازی بیان کرده است که طرح لیزینگ مسکن تا دو ماه آینده راه اندازی می شود و سقف پرداخت تسهیلات 50 میلیون می باشد .

طرح لیزینگ مسکنهنوز طرحی ارائه نشده است

به گفته رییس کمیسیون عمران مجلس تا کنون هیچ گونه طرحی در غالب لیزینگ مسکن را مجلس ارائه نشده است ، و فقط در قالب یک خبر مطرح شده و از اینکه طرح به مرحله تصویب برسد خبری نبوده است .

وی افزود : ما هیچ گونه خبری در مورد این طرح نداریم ، و چند ماه گذشته در مورد این طرح شایعاتی شنیده ایم . در پاسخ به این سوال که آیا اجرای این طرح می تواند با خارج شدن بازار مسکن از رکود کمک کند ، وی در پاسخ ادامه داد : در چند سال گذشته بازار مسکن در رکود و کسادی زیادی قرارداد داشته است . در صورت اجرای این می تواند به خارج شدن بازار مسکن از رکود کمک زیادی کند .لیزینگ مسکن اگر همانند لیزینگ خودرو باشد با کمی تغییرات و اصلاحات افراد زیادی می توانند خانه دار شوند .

دولت نهم تاکید داشت که برای مدیریت مسکن باید تولید را افزایش داد و عرضه مسکن را بالا برد. این امر باعث شد قیمت مسکن افزایش جهش زیادی داشته باشد و تنش زیادی در بازار مسکن ایجاد کرد . اگر عرضه مسکن مطلوب باشد از اینگونه تنش ها و افزایش قیمتها جلوگیری می شود .

بازار مسکن باز اینکه در رکود به سر می برد و در نیازمند ایجاد تنش در وضعیت اقتصادی کشور است ، اما بهترین کار  تشکیل کمیته یا ستاد مستقل با هدف متمرکز شدن برساخت مسکن و مدیریت بازار می باشد. قیمت اجاره در شرایط نسبتا خوب به نسبت خرید مسکن می باشد . اگر لیزینگ مسکن بتواند جلوگیری از افزایش قیمت مسکن کند ، به کنترل اجاره بها نیز کمک خواهد شد .

در اینجا نیز درباره آخرین وضعیت لیزینگ مسکن صحبت شده است .

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در خصوص املاک و ارائه خدمات در خور موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در زمینه املاک تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین مشاوره ها چه قیمتی و حقوقی و...از ما انتخاب بهتری داشته باشید. ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه

021 22 41 10 66

×