خانه اینفو

آیا مسکن مهر ایمن هستند؟

غیر ایمن بودن مسکن مهر

غیر ایمن بودن مسکن مهر

دولت قبل میخواست با ساخت مسکن مهر سالیانه یک میلیون و دویست هزار واحد مسکن مهر بسازد و شمار زیادی از هموطنان را از اجاره نشینی نجات دهد . اما به این فکر نکرده بودند که چطور می تواند هزینه های ساخت و ساز و خرید مصالح را تامین کند و در نتیجه خانه های که ساخته شد بی کیفییت و غیر ایمن ساخته شد . کارشناسان مسکن غیر ایمن بودن مسکن مهر را اعلام کردند . مسکن مهر از ایمنی و تاسیسات بسیار ضعیفی برخوردار است .
 
 طرح پروژه های مسکن مهر برای افزایش رفاه هموطنان بود با این حال نباید تهدیدها و خطرات احتمالی از جمله زلزله که می تواند منجر به تخریب ساختمان و حتی آتش سوزی شود . مسئولین معتقدند که مسکن مهر در برابر بلایای طبیعی ایمنی کافی را ندارند  و تنها با رعایت مقررات ملی ساختمان می توان ایمنی یک ساختمان را تا حد ممکن افزایش داد که متاسفانه در بسیاری از ساخت و سازهای ساختمانی این مسئله رعایت نمیشود . مصالح ساختمانی که در برخی موارد بکار می رود از کیفیت بسیار پایینی برخوردار است که حتی خود این مصالح می تواند در مواقع آتش سوزی آتش را گسترش دهند . تقریبا 80 درصد خانه های مسکن زیرساخت های لازم را ندارند . از دیگر مشکلاتی که این ساختمانها دارند می توان به تاسیسات خراب آب و فاضلاب ، محوطه سازی نامناسب و همچنین نبود امکانات رفاهی به دلیل دور بودن اشاره کرد .

مسکن ارزان‌قیمت و مسئله ایمنی

بهترین کار برای ایمن سازی ساختمان در مقابل حوادث طبیعی این است که در هنگام ساخت ساختمان تمام مقررات ایمن سازی رعایت شود مسئولین معتقدند که مسکن مهر مقررات ایمن سازی در برابر حوادث را طی نکرده و تمامی واحدهای مسکن مهر باید تاییدیه بگیرند . در زمان ساخت مسکن مهر به دلیل سرعت بالای ساخت بالا ، نظارت بر ایمن سازی از جمله آتش سوزی پایین بود و مقررات ساختمانی رعایت نشده است . بالا بودن هزینه ها در هنگام ساخت برای ایمن سازی ساختمان یکی دیگر از عواملی است که باعث رعایت نکردن ایمن سازی در هنگام ساخت مسکن مهر است . بنابراین باید به مردم آگاهی های لازم را داد که در هنگام وقوع حوادث بتوانند با رعایت کردن آنها از خسارت های جانی جلوگیری کنند .

تحقیقات نشان میدهد که در ایران هر ده سال یکبار زلزله شدیدی رخ می دهد ، به این معناست که چند سال دیگه زلزله شدیدی رخ خواهد داد که مردم باید اطلاع کامل از ایمنی ساختمانهای خود داشته باشند که در برابر زلزله و آتش سوزی مقاوم باشند .

 

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در خصوص املاک و ارائه خدمات در خور موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در زمینه املاک تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین مشاوره ها چه قیمتی و حقوقی و...از ما انتخاب بهتری داشته باشید. ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه

021 22 41 10 66

×