خانه اینفو

قوانین نگهداری سگ در آپارتمان

امروزه تعداد زیادی از آپارتمان نشین ها حیوانات خانگی اعم از سگ را در آپارتمان های خود نگهداری می کنند. ما توصیه میکنیم قبل از اینکه اقدام به نگهداری سگ در آپارتمان ها کنید قوانین نگهداری سگ در آپارتمان را مطالعه فرمایید.

قوانین نگهداری سگ در آپارتمان

امروزه حیوانات خانگی از آن دسته میهمانان ناخوانده‌ای هستند که در اکثر منازل کشورمان یافت می‌شوند، حیواناتی که در سال های گذشته در فرهنگ ایرانی اسلامی جای نداشته‌اند اما هم‌اکنون روزبه‌روز به دارندگان این نوع از حیوانات افزوده می‌شود.
و همین میهمانان ناخوانده هستند که عضوی عزیز برای خانواده‌های جدید خود به‌حساب آمده و یکی از اصلی‌ترین مشکلات همسایگان در آپارتمان‌ها و مجتمع‌های مسکونی بشمار می‌روند.
اما آیا واقعاً قوانینی برای نگهداری این نوع از حیوانات خانگی مانند سگ و گربه در آپارتمان وجود دارد که بتواند حلال اینگونه مشکلات و دعاوی بین همسایگان باشد ؟

قوانین نگهداری سگ در آپارتمان

قوانین نگهداری سگ در آپارتمان

برای نگهداری حیوانات خانگی چه اهلی و چه وحشی در آپارتمان‌ها قوانینی در نظر گرفته‌شده است.
بر این اساس بر طبق تبصره ماده سه آیین‌نامه اجرایی قانون آپارتمان‌ها در سال ۱۳۴۷ نگهداری این‌گونه از حیوانات در قسمت‌های مشترک یک ساختمان که همان مشاعات ساختمان میباشد و مشاعات ساختمان شامل : پشت بام ، راه پله ها ، راهروها ، حیاط و پارکینگ می باشد. جرم محسوب شده و شخص دارنده حیوان خانگی به‌عنوان مجرم شناخته‌شده و سایرین می‌توانند از وی شکایت کنند.
برای نگهداری این نوع از حیوانات در واحدهای شخصی آپارتمانی نیز، قوانینی وضع شده است که ازنظر مقررات و قوانین بهداشت حیوان خانگی ایجاد بیماری نکند و برای همسایه خود نیز ایجاد مزاحمت نکرده باشد. اگر 2 مورد فوق رعایت گردد ، نگهداری این حیوانات در خانه هیچ مشکلی ندارد، در غیر این صورت دارنده حیوان خانگی مجرم بوده و تک‌تک همسایگان می‌توانند از وی شکایت کنند.

در حالت کلی در قوانین قضایی نگهداری سگ و گربه و غیره به دلیل سروصدا و ایجاد مزاحمت برای همسایگان مصداق سلب آسایش عمومی است و پیگرد قضایی دارد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قوانین آپارتمان نشینی به سایت خانه اینفو مراجعه فرمایید .

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در خصوص املاک و ارائه خدمات در خور موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در زمینه املاک تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین مشاوره ها چه قیمتی و حقوقی و...از ما انتخاب بهتری داشته باشید. ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه

021 22 41 10 66

×