خانه اینفو

قوه قهریه در قرارداد مشارکت در ساخت

ما در مطالب پیشین در رابطه با  خسارت ناشی از عدم انجام تعهد در قرارداد مشارکت صحبت کردیم . گفتیم که سازنده موظف است وظایف خود را در قرارداد مشارکت در ساخت عمل کند و  اگر در انجام وظیفه خود کوتاهی کند موظف به پرداخت خسارت است . اما گاهی اوقات حوادث و عوامل خارجی که از دست سازنده خارج می باشد باعث می شود وی نتواند تعهد خود را به انجام رساند ، به همین سبب ما قصد داریم در این متن در رابطه با قوه قهریه در قرارداد مشارکت در ساخت صحبت کنیم .

قوه قهریه در قرارداد مشارکت در ساخت

قوه قهریه در قرارداد مشارکت در ساخت

قوه قهریه در قرارداد مشارکت در ساخت

قوه قهریه در صورت شرایط زیر باعث رفع مسئولیت سازنده می شود :

  • خارج از اراده طرفین باشد .
  • قابل مقاومت نباشد .
  • پیش بینی آن غیرممکن باشد .

یکی از مشکلاتی که ما در قرارداد مشارکت در ساخت و ساز داریم این است که در قرارداد به طور واضح مشخص نشده است که فورس ماژور شامل چه مواردی می شود . و همین امر باعث اختلاف بین طرفین می شود .

آن چه که به عنوان فورس ماژور در قراردادها از آن ها یاد می شود شامل : سیل ، طوفان ، زلزله و آتش سوزی می باشد . اما بهتر است هر آنچه به عنوان فورس ماژور ممکن است مانع اجرای قرارداد شود به طور واضح و صریح در قرارداد ذکر شود تا سازنده از انجام تعهد خویش شانه خالی نکند .
به طور مثال در قرارداد قید شود که ، هر گونه نوسانات اقتصادی که باعث تغییر قیمت ارز شود یا به دلیل اعمال هر گونه تحریمی که باعث ممنوعیت معاملات اقتصادی با ایران شود از نظر این قرارداد فورس ماژور محسوب نمی شود و یا بالعکس این موارد شامل فورس ماژور می شود .

شما همراهان عزیر میتوانید برای اطلاعات بیشتر در رابطه با قوه قهریه یا فورس ماژور و یا هر گونه اطلاعاتی در رابطه با مسکن و املاک تهران به سایت خانه اینفو مراجعه فرمایید .

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در خصوص املاک و ارائه خدمات در خور موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در زمینه املاک تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین مشاوره ها چه قیمتی و حقوقی و...از ما انتخاب بهتری داشته باشید. ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه

021 22 41 10 66

×