خانه اینفو

قیمت بازار آزاد مسکن و املاک

شایان ذکر است که بازار املاک و مستغلات از یک سری قواعد عمومی در بازار آزاد تبعیت و پیروی میکند ، اما همین بازار دارای خصوصیت های خاص خود است . می دانیم که املاک و مسکن و مستغلات همگن نیست ، یعنی به لحاظ شرایط و موقعیت و همسایگی دارای تنوع میباشد .  این بازار به علت عدم سازمانی مشخص با بالا و پایین رفتن قیمتها همیشه همراه است . دلیل این موضوع این است که کسی که عرضه میکند متمایل است به عرضه با قیمت بالا و متقاضی که دریافت کننده است   متمایل است به قیمت پایین که نرخ آن در قیمت بازار آزاد مسکن و املاک مشخص میگردد .

ارزش املاک :

اگر شخص مالک به ملکی که دارد علاقه خاص خود را داشته باشد ، و یا هزینه هایی به منظور راحت زندگی کردن و رفع نیازهای شخصی در ملک خود انجام داده باشد ، و یا آن ملک را در حصر خود داشته باشد  ، ویا به فعالیت اقتصادی در آن پرداخته و به اصطلاح ملک تجاری باشد ، در این صورت متقاضیان به هر روی به او مراجعه مینمایند . شخص مالک با توجه به توضیحات بالا میتواند خودش ملک را با توجه به معیارهای ذکر شده تعیین قیمت نماید . به این تعیین قیمت که با توجه به شرایط بالا صورت میپذیرد به اصطلاح ارزش ملک نامگذاری میشود . اما در حالت کلی قیمت در بازار آزاد مسکن و املاک متفاوت است

قیمت بازار آزاد مسکن و املاک

قیمت بازار آزاد مسکن و املاک

به عنوان مثال :

شخص با ناتوانی جسمی ملکی را برای سکنای خود به قیمت بازار  حدود 200 میلیون خریداری میکند . و این شخص ممکن است تغییراتی در این ملکی که خریده انجام دهد . مثلا 20 میلیون تومان در آن هزینه بردارد . و طبعا قیمت ملک این شخص 220 میلیون تومان شده است . در نتیجه از بازار اگه بخواهیم قیمت را تعیین کند ، چون تغییرات انجام شده بر طبق میل و مطلوب بازار مسکن نیست ، در صورتیکه برای برگرداندن ملک به حالت قبلی 10 میلیون تومان لازم باشد ، در این صورت قیمت آن ملک در بازار مسکنحدود 195 میلیون تومان برآورد میشود و تابع نرخ بازار آزاد مسکن و املاک میباشد .

 

 


 

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در خصوص املاک و ارائه خدمات در خور موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در زمینه املاک تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین مشاوره ها چه قیمتی و حقوقی و...از ما انتخاب بهتری داشته باشید. ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه

021 22 41 10 66

×