خانه اینفو

مدارک لازم جهت تنظیم سند قطعی در دفاتر اسناد رسمی

مدارک لازم جهت تنظیم سند قطعی

مدارک لازم جهت تنظیم سند قطعی

یکی از موارد مهم که پس از معامله خانه و ملک باید انجام گیرد ، صدور سند ملکی به نام خریدار می باشد . در اینجا به مدارک لازم جهت تنظیم سند قطعی اشاره شده است .

مدارک لازم جهت تنظیم سند قطعی در دفاتر اسناد رسمی

1. اصل سند مالکیت

اصل سند مالکیت شامل سند دفترچه ای یا کاداستری می باشد .

  • سند کاداستری : کاداستری سند مالکیت جدید است که به صورت سند تک برگی صادر می شود . در پایین هر سند نقشه کاداستری هوایی میباشد که باید بعد از هر بار نقل و انتقال سند تعویض شود و سند بنام مالک جدید صادر گردد . بعد از هربار انتقال برای نقل و انتقال بعدی فاقد اعتبار می گردد .
  • سند دفترچه ای : سند مالکیت قدیمی از نوع دفترچه ای است که بصورت دفترچه و دارای پلمپ است که سند منگوله ای هم نامیده می شود .

2. آخرین بنچاق 

بنچاق آخرین برگه ای ست که در دفاتر اسناد رسمی تنظیم می شود و مال غیرمنقول ، بنام خریدار جدید انتقال می یابد و امضا طرفین معامله در زیر آن وجود دارد . در مورد انتقال آپارتمانهای تازه تاسیس ، سند مالکیتشان بموجب ماده 106 و یا تقسیم نامه صادر می شود ، آخرین بنچاق لازم نیست و تنها ارایه صورتمجلس تفکیکی کافی می باشد .

3. پایان کار شهرداری

4. مفاصاحساب نوسازی

این مورد را از شهرداری منطقه باید بگیرید .

 5. گواهی واریز موضوع ماده 187 قانون مالیات های مستقیم از دارایی منطقه

ابتدا باید به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنید و پس از اخذ درخواست صدور گواهی از دفترخانه به اداره امور مالیاتی منطقه بروید . دفاتر اسناد تنها به گواهی هایی استناد می کنند که در پاسخ به نامه همان دفترخانه صادر گردیده اند .

6. پاسخ استعلام ثبتی

استعلام ثبتی که به صورت الکترونیکی از طریق سامانه سیستم الکترونیکی اسناد ، در پاسخ به درخواست دفترخانه تنظیم کننده سند انتقال ، از واحد ثبتی محل وقوع ملک مورد معامله صادر می شود . مدت اعتبار آن یک ماه از تاریخ صدور میباشد . احراز هویت مالک برای درخواست استعلام به عهده دفترخانه می باشد .

7. پاسخ استعلام تامین اجتماعی 

این مورد مختص به املاک تجاری است .

8. قبوض آب ، برق و گاز 

ارایه قبوض جهت درج شماره پرونده و اشتراک در سند تنظیمی الزامی است .

9. اصل کارت ملی و شناسنامه طرفین 

 

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در خصوص املاک و ارائه خدمات در خور موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در زمینه املاک تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین مشاوره ها چه قیمتی و حقوقی و...از ما انتخاب بهتری داشته باشید. ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه

021 22 41 10 66

×