خانه اینفو

مشخصات فروشنده در قراردادها

مشخصات فروشنده در قراردادها

مشخصات فروشنده در قراردادها

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به افراد و اشخاصی که نام و مشخصات آنها در مبایعه نامه به عنوان فروشنده و یا خریدار درج می شود ، طرفین قرارداد گفته می شود . در این متن قصد داریم در رابطه با مشخصات فروشنده در قراردادها صحبت کنیم .

مشخصات فروشنده در قراردادها

در قسمت مشخصات فروشنده باید اطلاعات کامل فروشنده (فروشندگان) قید شود مانند : نام ، نام خانوادگی ، نام پدر ، شماره شناسنامه ، محل صدور کد ملی ، تلفن ثابت و همراه ، آدرس دقیق .
اگر به جای فروشنده یا خریدار ، وکیل یا قائم مقام قانونی او حضور دارد باز هم باید مشخصات فرد اصلی که به نفع او خرید و فروش انجام می شود نوشته شود .
به طور مثال اگر قرار است ملک یا آپارتمانی برای یک کودک تنظیم شود باید مشخصات همان کودک در ماده 1 قرارداد وارد شود و در قسمت توضیحات به شماره و تاریخ و مشخصات وکیل و وکالتنامه یا ولی و شناسنامه او یا قیم و قیم نامه وی اشاره گردد .

وکالت نامه سندی می باشد که در دفاتر اسناد رسمی تنظیم می شود و مشخصات موکل ( خریدار یا فروشنده ) و مشخصات وکیل و حدود اختیارات ایشان در آن درج می شود .

مواردی که در معامله به وسیله وکالتنامه باید رعایت شود :

  • از زنده بودن وکیل و موکل قبلی اطلاع داشته باشید .
  • اخذ گواهی اعتبار وکالت نخستین از دفترخانه تنظیم کننده
  • رویت و بررسی دقیق وکالتنامه اصلی و نخستین
  • حدود اختیار وکیل
  • آیا وکیل حق اخذ وجه اعم از ثمن ، قرض الحسنه ، مال الاجاره و غیره را دارد یا خیر .
  • آیا وکیل حق اسقاط خیارات قانونی را دارد ؟
  • وکالت کلی نباشد یعنی راجع به کل اموال منقول و غیرمنقول موکل.

شما عزیزان برای اطلاعات بیشتر در رابطه با مشخصات فروشنده در قراردادها  و  هر گونه اطلاعی در رابطه با املاک به سایت خانه اینفو مراجعه فرمایید .

 

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در خصوص املاک و ارائه خدمات در خور موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در زمینه املاک تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین مشاوره ها چه قیمتی و حقوقی و...از ما انتخاب بهتری داشته باشید. ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه

021 22 41 10 66

×