خانه اینفو

مهمترین اقدام قبل از پیش خرید آپارتمان

از بزرگترین معامله های هر کسی در زندگی می تواند سرمایه گذاری روی آپارتمان باشد . مخصوصا خرید آپارتمان در تهران که بابد با آگاهی کامل و محکم کاری هر چه تمام تر انجام شود . مطمئن باشید هزینه های نقشه برداری به نسبت مبلغ معامله ملک بسیار ناچیز می باشد . اطمینان خاطری که برای هر دو طرف معامله ایجاد می شود که این هزینه یک نوع سرمایه گذاری محسوب می شود ، بسیار با ارزش تر است . در ادامه مهمترین اقدام قبل از پیش خرید آپارتمان ذکر شده است .  راهنمای پیش خرید آپارتمان می تواند شما را در هنگام پیش خرید بیشتر یاری کند .

مهمترین اقدام قبل از پیش خرید آپارتمان

با توجه به اینکه قیمت هر متر مربع آپارتمان در تهران مبلغ قابل توجهی دارد ، قبل از اینکه آپارتمانی را پیش خرید کنید باید متراژ دقیق آپارتمان را بدانید که از پرداخت مبلغ اضافی جلوگیری کنید . متراژ آپارتمان که مورد معامله است هر چقدر به متراژی که در سند تک برگی ثبت می شود ، نزدیک تر باشد اطمینان خاطر از مساحت پیش خرید را برای هر دو طرف را دارد .

جهت صدرو سند تک برگی ، تفکیک آپارتمان ها الزامی است . تفکیک آپارتمان ها یعنی تعیین متراژ واقعی و دقیق هر واحد آپارتمان به همراه تعداد پارکینگهای تامین شده ، سالم و مزاحم ، همچنین قطعه انباری ها و پارکینگ ها . این کار توسط کارشناسان دفتر نقشه های تفکیکی سازمان نظام مهندسی ساختمان پس از اخذ پایان کار صورت می گیرد .

مهمترین اقدام قبل از پیش خرید آپارتمان

مهمترین اقدام قبل از پیش خرید آپارتمان

پس از اینکه سفت کاری آپارتمان تمام شد برای معامله پیش خرید آپارتمان یا پیش فروش می توان با یکی از کارشناسان رسمی تفکیک آپارتماها به صورت آزاد برای بازدید ملک رفته و می توان اندازه گیری ملک را انجام داده و متراژی که قرار است در سند نهایی آورده شود ، مانند مساحتها و وضعیت پارکینگ را اعلام کرد .

اندازه گیری مساحت ها بصورت تخصصی میباشد و با اندازه گیری که بصورت عادی انجام می شود تفاوت زیادی دارد . در این اندازه گیری متراژ مساحت ها و قوانین وضعیت سالم یا مزاحم بودن پارکینگ و شماره قطعه پارکینگها و انبارها می باشد که بصورت تخصص انجام می شود .

این کار هم برای خریدار و هم برای فروشنده سودمند است .

  1. فروشنده و خریدار مساحتی که به آن میرسند نزدیک مساحتی است که در سند معامله می شود .
  2. اگر ملک دارای تعدادی پارکینگ مزاحم باشد ، خریدار می تواند قبل از پیش خرید شماره قطعه پارکینگ و انباری خود را در هنگام بستن قرار داد ذکر کند اینکار از اختلافات بین خریدار و مالک جلوگیری می کند .

 

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در خصوص املاک و ارائه خدمات در خور موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در زمینه املاک تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین مشاوره ها چه قیمتی و حقوقی و...از ما انتخاب بهتری داشته باشید. ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه

021 22 41 10 66

×