خانه اینفو

هر آنچه لازم است در مورد مبایعه نامه بدانید

هر آنچه لازم است در مورد مبایعه نامه بدانیم

هر آنچه لازم است در مورد مبایعه نامه بدانیم

در آغاز هر معامله ملکی بین خریدار و مشتری بعد از توافق در مورد مسایل و نکات ذکر شده در همین سایت و قیمت ملک یا املاک ، بین دو طرف قراردادی تنظیم میگردد که به آن مبایعه نامه گفته میشود که ریشه آن بیع است و بیع به قراردادی گویند که در طی آن مالی به دیگری فروخته میشود . در این بحث به آنچه لازم است در مورد مبایعه نامه بدانید ، میپردازیم .

آنچه که لازم است در مورد مبایعه نامه بدانید

اصطلاح بیع که کمتر در اینگونه معاملات ذکر میشود و عرف کلامی در بازار ملک به نام مبایعه نامه اطلاق میگردد دو طرف بایع و مشتری دارد و بایع همان فروشنده و مشتری همان خریدار است . آنچه که باید در مورد مبایعه نامه بدانیم این است که ، این کلمه به صورت بیع نامه نیز در بنگاهها به کار می رود که همان مبایعه نامه است . و مبایعه نامه ای که در آژانس مشاورین املاک تهیه و تنظیم میشود ، مدارک و موارد زیر را شامل میشود :
1 – مشخصات دو طرف توافق یعنی خریدار و فروشنده
2 – وضع و موضوع مورد معامله که ملک میباشد یا ملکی که فروخته میشود
3 – میزان قیمت مورد معامله باید ذکر شود
4 – شرط و شروط قرارداد که مفاد آن باید با اراده و توافق طرفین نوشته شود و تعیین تکلیف برای دو طرف طبق شروط قرارداد

نکته مهم

شایان ذکر است مبایعه نامه یا بیع نامه که همان قولنامه تلقی میشود ، از مهمترین شروط برای هر گونه معامله املاک و مستغلات است ، اگر که نکات کلیدی و موارد ذکر شده اصلی مربوط به مبایعه نامه مورد توجه قرار نگیرد ، مسایل و مشکلاتی را برای بایع و مشتری به وجود خواهد آورد ، پس حتما باید به تمامی مراحل تنظیم مبایعه نامه توجه فراوان نمود .
قابل ذکر است در مبایعه نامه یا بیع نامه یا قولنامه  , بیع به چیزی گفته میشود که خرید و فروش آن ممنوع است و به عبارت دیگر اشخاص به آن مالکیت عقلی ندارند و مختص و مال شخص خاصی نمی باشد . پس شخص فروشنده نمیتواند دخلی بر بیع نامه یا مبایعه نامه داشته باشد مگر با توافق با مشتری یا خریدار . پس هر آنچه در بیع نامه ذکر شده باشد عرفا متعلق به مشتری است .

پس اشاره ای به اختصار داشتیم در مورد آنچه که باید در مورد مبایعه نامه بدانیم ، برای دسترسی به اطلاعات کامل در این مورد شما عزیزان میتوانید به سایت اطلاعات املاک سر بزنید .

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در خصوص املاک و ارائه خدمات در خور موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در زمینه املاک تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین مشاوره ها چه قیمتی و حقوقی و...از ما انتخاب بهتری داشته باشید. ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه

021 22 41 10 66

×