خانه اینفو

موضوع و مشخصات مورد معامله

یکی از شرایط اساسی صحت معاملات معلوم و معین بودن موضوع معامله می باشد .
بنابراین در هنگام خرید و فروش آپارتمان ( خرید و فروش ملک ) الزامی است که مشخصات دقیق و کامل ملک را ملاحظه و بررسی کنید و سپس سند مالکیت و سایر مدارک مالکیت را با موقعیت ملک مطابقت دهید و بعد آن را در مبایعه نامه وارد کنید .

موضوع و مشخصات مورد معامله

مواردی که باید در مبایعه نامه نوشته شود عبارت است از :

  • پلاک و مشخصات ثبتی و نشانی محل وقوع ملک و همچنین نوع کاربری آن .
  • اگر ملک مورد معامله مغازه می باشد باید در خصوص اینکه آیا اکنون سرقفلی آن نیز در اختیار مالک می باشد و یا شخص ثالث توضیحات لازم داده شود .
  • جهت جغرافیایی ملک ، شماره قطعه ، مساحت ملک به متر مربع ، نوع اسکلت ، سال ساخت و همچنین ذکر اینکه آیا دارای پارکینگ و انباری است یا خیر .
  • ذکر اوصاف و امکانات واحد ساختمانی مورد معامله مانند : تعداد اتاق ها ، شماره واحد و طبقه ، مشخصات فنی و معماری مثل تعداد طبقات و واحدها و غیره باید در قرارداد قید شود .
موضوع و مشخصات مورد معامله

موضوع و مشخصات مورد معامله

اگر قصد خرید ملکی را دارید حتما بررسی کنید که در وثیقه و یا رهن بانک یا در توقیف به واسطه دستور مراجع قضایی نباشد .

اگر هنگام خرید ملک مطع شدید که وام دارد باید در قرارداد شرط کنید که قبل از تنظیم سند رسمی فروشنده موظف به پرداخت وام و فک رهن آن میباشد و اگر قرار است با وام خریداری شود باز هم باید میزان وام و سود پرداخت شده و باقی مانده در قرارداد ذکر شود و براساس آن ثمن معامله باید رد و بدل شود .
همچنین این نکته قابل ذکر است که اگر ملکی وام داشته باشد و در رهن باشد امکان تنظیم سند رسمی تا زمان تسویه وام وجود ندارد .

در نهایت به شما توصیه می کنیم که در قسمت موضوع قرارداد از به کار بردن کلمات و عباراتی که مبهم و نامعلوم  و همچنین غیرحقوقی می باشند خودداری کنید .

برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره و هر گونه اطلاعاتی در رابطه با املاک به سایت خانه اینفو مراجعه فرمایید .

 

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در خصوص املاک و ارائه خدمات در خور موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در زمینه املاک تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین مشاوره ها چه قیمتی و حقوقی و...از ما انتخاب بهتری داشته باشید. ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه

021 22 41 10 66

×