خانه اینفو

آشنایی با نقل و انتقال املاک و جزئیات آن

نقل و انتقال املاکهنگامیکه ملکی یا خانه ، آپارتمانی بین خریدار و فروشنده معامله می شود . بعد از اینکه قرارداد فروش تنظیم شد و هر دو طرف امضا کردند ، خریدار باید سند ملک را بام خود بزند و خریدار و فروشنده مراحلی را برای نقل و انتقال سند ملک انجام دهند تا سند بنام خریدار منتقل شود . ادامه درباره نقل و انتقال املاک توضیحاتی داده شده است  .

نقل و انتقال املاک چیست ؟

افراد برای نقل و انتقال املاک دغدغه های فکری زیادی دارند . برای نقل و انتقالاملاک راههای متفاوتی وجود دارد که بسیاری از افراد از آنها آگاهی کامل ندارند .و نمی دانند کدام راه را برای انتقال انتخاب کنند که خطر کمتری داشته باشند . سوالات زیادی در این رابطه وجود دارد . برای نقل و انتقال باید چه کارهایی را انجام داد . آیا نیاز است که وکلای دادگستری نیز مشورت کرد. قبل از هرچیزی باید معنی انتقال را توضیح دهیم .

انتقال یعنی اینکه تمامی حق و حقوق مالی را که بنام منتقل کننده است را بطور کامل و به نفع خریدار واگذار کرد و بنام خریدار منتقل کرد.

دو حالت برای نقل و انتقال وجود دارد

  • تمام ملک انتقال می یابد .

انتقال کل ملک در اداره ثبت واسناد انجام می شود و سند بصورت 6 دانگ بنام خریدار منتقل می شود .

  • قسمت مشاع ملک منقل می شود .

برای انتقال ملک مشاع نیز در اداره ثب و اسناد انجام می شود و سند زده می شود نکته قابل توجه اینجاست که در انتقال ملک مشاع مالک سند آنها براساس نسبت به سهمی که در ملک مشاع دارند سند مالکیت آنها صادر می شود .

 

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در خصوص املاک و ارائه خدمات در خور موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در زمینه املاک تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین مشاوره ها چه قیمتی و حقوقی و...از ما انتخاب بهتری داشته باشید. ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه

021 22 41 10 66

×