خانه اینفو

نکات اصلی برای فروش راحت و سریع املاک

نکات اصلی برای فروش راحت و سریع املاکافرادی که قصد فروش خانه را دارند نمی توانند بدون مشورت و کمک گرفتن آنرا به راحتی بفروش برسانند . کمک گرفتن از یک مشاور املاک فروش خانه را آسان می کند. نکاتی وجود دارد که بتوان به کمک آنها خانه و آپارتمان خود را سریع و راحت بفروش برسانید . ما در اینجا نکات اصلی برای فروش راحت و سریع املاک را آورده ایم تا به شما برای فروش املاکتان کمک کنیم .

نکات اصلی برای فروش راحت و سریع املاک

1– بازسازی و زیبا سازی خانه

چگونگی عرضه ملک کار اصلی و مهمی محسوب می شود . ظاهر خانه باید تمیز و زیبا باشد و همچنین جادار به نظر برسد تا خریدار را مجذوب خود کند. فضای خانه باید روشن باشد . اتاقها را باید تمیز و مرتب کرد خرت و پرتها را از زیر میز بیرون بیاورید . خانه را طوری تمیز کنید که برق بزند . نهایت سلطقه را باید به خرج داد مثلا درب هایی که احتیاج به تعمیر دارند را رنگ کنید و آنها را تعمیر کنید یا کاشی هاب شکسته را عوض کنید . دیوارها را رنگ بزنید یا کاغذ دیواری کنید . از خوش بو بودن خانه مطمئن شود.

2– قیمت گذاری مناسب

قیمت گذارای بیش از حد خانه در هنگام فروش خانه خریداران را ناامید می کند و خریداران معمولا به سمت خانه ای می روند که از نظر قیمتی مناسب باشد . برای قیمت گذاری حتما قیمت خانه هایی که در منطقه شما با شرایط منزلتان بفروش رفته اند را بگیرید و از چند نفر مشاوره بگیرید . می توانید 5 تا 10 منطقه مقایسه کنید و اگر امکانات رفاهی بیشتری را خانه شما  دارد قیمت بیشتری در نظر بگیرید. بهترین و راحترین راه قیمت گذاری تماس گرفتن با یک مشاور املاک در آن منطقه می باشد.

3- فروش توسط یک مشاور املاک

شاید کمک گرفتن از یک مشاور املاک از نظر شما هزینه اضافی محسوب شود . اما فروش ملک توسط مشاور املاک با توجه به تجربه های کاری که دارند ، شما را در شرایط گوناگون کمک می کند و برای مشاور املاک حفظ سود شما در طول معامله کاری عاقلانه محسوب می شود . مشاور املاک به شما در گرفتن وام و حتی بستن قرار داد فروش می تواند کمکتان کند .

نکات اصلی برای فروش راحت و سریع املاک

نکات اصلی برای فروش راحت و سریع املاک

4- عرضه خانه در بازار

خانه را برای اینکه بفروش برسانید در معرض فروش قرار دهید . وقتی خانه به معرف فروش قرار گیرید . می بینید چطور خانه خودرا سریع بفروش می رسانید .

۵ – مذاکره کنید و یک پیشنهاد را بپذیرید

در هنگام فروش خانه خریدار یا نماینده آن قیمتی را پیشنهاد می کند شما باید قبل از قبول پیشنهاد با مشاور املاک مشورت کنید . چون آن پیشنهاد ممکن است به نفع خریدار باشد . باید به دقت شرایط و موارد قرار داد را مورد بررسی قرار دهید ، ممکن است اتفاقات پیش بینی نشده ای بوجود آید که راههای گریز قانونی را ببندد و معامله فسخ شود .

6- بررسی توان و صلاحیت مالی خریدار

قبل از معامله باید توان و قدرت مالی خریدار بررسی شود . خریدار چقدر وام می گیرد . چون اغلب وام دهندگان وقتی که قیمت خرید خانه نزدیک به خانه های مشابه در بازار و خریدار 10 کمتر از این قیمت را پیشنهاد می دهد وام دهندگان از آن جلوگیری می کنند .در این شرایط امکان دارد خریدار نتواند وام بگیرد .

7- از بازار خرید املاک خود با خبر شوید

ارزیابی کردن یک پیشنهاد با توجه به شرایط بازار متفاوت می باشد  . هنگامی که بازار در رکود و کسادی به سر می برد اماکن دارد احساس کنید در معرض آسیب هستید و شرایط فعلی شما را تحت فشار قرار می دهد . هنگامی که بازار فروش داغ می باشد پیشنهادات گونانی به شما می شود . در شرایطی که چند پشنهاد دارید باید محتاط باشد . مواردی که قیمت بالایی پیشنهاد می شود اما در هنگام بستن قرار داد عکس آن عمل می کنند باید محتاط بود . بخش مهمی که در روند فروش خانه مهم می باشد مذاکره کردن است.

8- در نظر گرفتن زمان انعقاد قرارداد

در هنگام بستن قرارداد خریدار یک بازنگری از شرایط و وضعیت خانه انجام می دهد که آیا خانه مانند وضعیتی است که دیده است . نباید در این مرحله مشکلی ایجاد شود چون در هنگام  انتقال سند دچار مشکل می شوید . انتقال سند بین 30 تا 45 روز بعد از بستن قرارداد زمان می  برد . تمام پول ها در هنگام عقد قرارداد جمع آوری مشود . برای اینکه سند منتقل شود باید تمامی بدهیها و وام های معوق پرداخت کنید  .

به منظور اطلاعات بیشتر در رابطه با نکات اصلی برای فروش راحت و سریع املاک و خرید و فروش ملک به سایت مرجع خانه اینفو مراجعه فرمایید .

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در خصوص املاک و ارائه خدمات در خور موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در زمینه املاک تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین مشاوره ها چه قیمتی و حقوقی و...از ما انتخاب بهتری داشته باشید. ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه

021 22 41 10 66

×