خانه اینفو

نکات تحویل واحدها در قرارداد مشارکت

نکات تحویل واحدها در قرارداد مشارکت

نکات تحویل واحدها در قرارداد مشارکت

یکی از نکات تحویل واحدها در قرارداد مشارکت که ما به سازندگان توصیه میکنیم این است که اگر در موعد مقرر به تعهدتان عمل کردید و قصد تحویل واحدها را به مالک دارید ، باید حتما صورت جلسه تحویل واحدها تنظیم و ضمن ذکر و اقرار مالک به تحویل صحیح واحدها ذیل آن توسط طرفین امضا شود و حتی المقدور به امضای شاهدین نیز برسد .

نکات تحویل واحدها در قرارداد مشارکت

نکته 1- در بعضی از پرونده های حقوقی دیده شده است که سازندگان به دلیل اختلافی که با مالک(مالکین) دارند از تحویل واحدها به آنها خودداری میکنند . به طور مثال مالک طبق قرارداد متعهد شده است که درصدی از سهم ملک را به صورت رسمی به سازنده منتقل کند اما به تعهدش عمل نکرده به همین دلیل سازنده هم با قفل و مهر و موم نمودن واحدها از تحویل آنها خودداری می کند که این دعواها گاهی باعث میشود طرفین سر از دادسرا و کلانتری درآورند و مدت ها با تشکیل پرونده های مختلف حقوقی و کیفری سرنوشت پروژه را به حاشیه می برند و جز خستگی و جنگ اعصاب و صرف زمان و هزینه های دادرسی بیهوده هیچ نتیجه مطلوبی برای طرفین در پی نخواهد داشت .

نکته 2 – در برخی از پروژه های بزرگ و متوسط برای تحویل واحدها به مالکین دو دوره قبل از تحویل قطعی واحدها به مالک داریم یک دوره موقت 7 تا 10 روزه یا یک ماهه  و پس از این دوره ، دوره تضمین است که حدود یکسال میباشد در نظر گرفته میشود که مالکین میتوانند طی این مدت اگر نقص یا عیبی در واحدها مشاهده کردند مراتب را به سازنده اعلام کنند تا سازنده نسبت به رفع نواقص اقدام کند و اگر سازنده اقدامی نکرد مالک طبق شرط درج شده در قرارداد شخصاً اقدام به برطرف نمودن نواقص کرده و هزینه های پرداختی را از محل سپرده یا تضمین ها و یا با اقامه دعوا علیه سازنده در مراجع قانونی در نهایت از وی دریافت می کند .

شما عزیزان میتوانید برای اطلاعات بیشتر در این باره و به صورت کلی در رابطه با مشارکت در ساخت به سایت خانه اینفو مراجعه فرمایید .

 

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در خصوص املاک و ارائه خدمات در خور موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در زمینه املاک تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین مشاوره ها چه قیمتی و حقوقی و...از ما انتخاب بهتری داشته باشید. ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه

021 22 41 10 66

×