خانه اینفو

نکات تقیسم واحدها در قرارداد مشارکت

نکات تقیسم واحدها در قرارداد مشارکت

نکات تقیسم واحدها در قرارداد مشارکت

در قراردادهای مشارکت در ساخت و ساز اقدامات مختلفی در نحوه تقسیم واحدها صورت می گیرد که در مطلب گذشته تحت عنوان شرایط قرارداد مشارکت در ساخت و ساز در رابطه با آن صحبت کردیم و در این مطلب قصد داریم در رابطه با نکات تقسیم واحدها در قرارداد مشارکت صحبت کنیم .

نکات تقیسم واحدها در قرارداد مشارکت

نکته یک – تقسیم بندی واحدها در صورتی صحیح و منصفانه می باشد که تقسیم بندی سهم الشرکه براساس درصدی از کل اشاره شود و در کنار آن واحدهای اختصاصی و انباری و پارکینگ های متعلقه مشخص شود و سپس شرط شود که کم و یا زیادی متراژ واحدها پس از صدور صورت مجلس تفکیکی مورد محاسبه قرار گرفته و براساس قیمت تمام شده ساخت با رد و بدل نمودن وجه نقد میان طرفین صلح و انصاف را میان طرفین برقرار کنند .

نکته دو – به شما توصیه می کنیم حتی المقدور از تقسیم یکی از  واحدها خودداری کنید ، تا اگر پس از پایان عملیات اجرایی ، به واسطه تخلفات عمرانی ، از سوی شهرداری جریمه ای به پروژه تعلق گرفت و سازنده از پرداخت آن خودداری کرد ، بتوان از طریق فروش و یا با دستور مراجع قضایی بتوان نسبت به مزایده آن واحد اقدام و از محل عواید حاصل از فروش آن ، جرایم و خسارت مربوطه را پرداخت کرد .

نکته سه – اگر واحدی صرف نظر از متراژش از نظر موقعیت مکانی ، طبقه و در کل به لحاظ مرغوبیت با دیگر واحدها تفاوت داشته باشد و طرفین در نحوه تعلق آن اختلاف داشته باشند می توانند با قرعه میان خود تقسیم بندی را انجام دهند .

شما همراهان عزیز می توانید برای اطلاعات بیشتر در رابطه با نکات تقیسم واحدها در قرارداد مشارکت ، املاک ونک ، املاک زعفرانیه ، املاک تهران و اطلاعات املاک تهران به سایت خانه اینفو مراجعه فرمایید .

 

 

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در خصوص املاک و ارائه خدمات در خور موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در زمینه املاک تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین مشاوره ها چه قیمتی و حقوقی و...از ما انتخاب بهتری داشته باشید. ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه

021 22 41 10 66

×