خانه اینفو

نکات مهم در رابطه با قیمت معامله

مطابق بند یک ماده 3 ، باید قیمت مورد معامله دقیق و به صورت مقطوع قید شود هم به ریال و هم به تومان . حتما در نوشتن قیمت به تعداد صفرهای آن توجه کافی را داشته باشید چون بعضاً دیده می شود که کم یا زیاد بودن تعداد صفرها باعث اختلاف شدید میان طرف معامله می شود . ما در این متن سعی داریم در رابطه با نکات مهم در رابطه با قیمت معامله  صحبت کنیم .

نکات مهم در رابطه با قیمت معامله

نکات مهم در رابطه با قیمت معامله

نکات مهم در رابطه با قیمت معامله

  • لزومی ندارد تمام قیمت و مبلغ قرارداد کلاً و به صورت یکجا در زمان تنظیم قرارداد پرداخته شود و حتی این اقدام عقلاً و عرفاً درست نمی باشد .
    زیرا تا زمانی که سند رسمی انتقال حق سرقفلی یا حق کسب و پیشه و تجارت به نام انتقال گیرنده تنظیم نشده ، پرداخت کل مبلغ قرارداد ممکن است در مواقعی که تنظیم سند رسمی با موانع روبه شود ، باعث ضرر انتقال گیرنده (خریدار ) سرقفلی باشد .
  • به خریداران ( انتقال گیرندگان ) توصیه می شود که بدون بررسی دقیق و کامل از تنظیم قرارداد و پرداخت مبلغ سرقفلی به طرف دیگر قرارداد خودداری کنند .
    حتما اطمینان حاصل کنید که آیا انتقال دهنده مالک ملک یا مالک سرقفلی است یا خیر و آیا حق انتقال به غیر را دارد و یا نه و آیا قبلاً حق سرقفلی به غیر منتقل شده است یا نه و بعد از طمینان کافی ، اقدام به پرداخت مبلغ قرارداد نمایند و الا ممکن است با کلاهبرداری و انتقال منافع مال غیر مواجه شوید .
  • در خصوص اماکن تجاری  که مشمول قانون سال 1376 هستند اگر در کنار اجاره مغازه ، مالک مبلغی را به عنوان سرقفلی دریافت کرده باشد هنگام تخلیه ، مالک باید مبلغ سرقفلی را به مستاجر در مقابل تخلیه آن بپردازد .
  • اگر در خصوص میزان سرقفلی در هنگام تخلیه میان طرفین قرارداد توافقی صورت نگیرد ، میتوان اقدام به طرح دعوا نمود ، که دادگاه براساس قیمت عادله روز با جلب نظر کارشناس حکم صادر می کند اما طرفین در هنگام قرارداد می توانند در خصوص میزان سرقفلی در زمان تخلیه توافق کنند .

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت معامله و هر گونه اطلاعاتی مربوط به املاک به سایت خانه اینفو مراجعه فرمایید .

 

 

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در خصوص املاک و ارائه خدمات در خور موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در زمینه املاک تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین مشاوره ها چه قیمتی و حقوقی و...از ما انتخاب بهتری داشته باشید. ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه

021 22 41 10 66

×