خانه اینفو

هزینه راه اندازی دفتر مشاور املاک چقدر است ؟

هزینه راه اندازی دفتر مشاور املاکواسطه گری یکی از شغل های مرسوم در ایران است . یکی از شغل های واسطه گری ، مشاور املاک است .کسانی که قصد دارند بنگاه مشاور املاک راه اندازی کنند ، اولین سوالشان این است که چقد باید سرمایه داشته باشند . خیلی ها تصورشان اینست که برای راه اندازی دفتر تنها یک میز و چند صندلی لازم دارند .در ادامه هزینه راه اندازی دفتر مشاور املاک را گفته ایم . البته این هزینه ها ممکن است در متغیر باشد ولی با مطالعه خودتان خواهید توانست هزینه را محاسبه کنید .

هزینه راه اندازی دفتر مشاور املاک :

به دلیل نوسان قیمت ها در بازار امکان اعلام کردن قیمت ثابتی نیست ، ما در اینجا سعی داریم هزینه های راه اندازی یک بنگاه مشاور املاک را خدمتتان عرض کنیم :

  • هزینه اجاره یا خرید مغازه : خرید و یا اجاره مغازه بستگی به موقعیت و متراژ مغازه دارد .
  • حق عضویت اتحادیه : که در هر شهری متفاوت است اما در کل مبلغ زیادی نیست .
  • هزینه مالیات ، عوارض و دارایی
  • هزینه تجهیزات اداری : مثل میز ، صندلی ، لوازم تحریر و غیره
  • هزینه های جاری : مانند قبض برق ، آب و گاز و غیره
  • هزینه تبلیغات و آگهی
هزینه راه اندازی دفتر مشاور املاک

هزینه راه اندازی دفتر مشاور املاک

قبل از راه اندازی دفتر و هنگام دریافت مجوزها ، هزینه چندانی وجود ندارد . متراژ دفتر باید در حدود 20 تا 30 متر باشد که اجاره مکانی متوسط در مرکز شهر باید در حدود 45 تا 60 میلیون رهن هزینه کرد . برای خرید آن هم بین 350 تا 700 میلیون و شایدم بیشتر پول نیاز است . هزینه مکان بیشترین هزینه را دارد .

پس از اجاره مکان ، هزینه مالیات مهمترین هزینه هاست . میزان مالیات برساس کدرهگیری مشاوران ملاک تعیین می شود . استخدام نیروی ثابت هم اغلب حقوق ثابتی برایشان در نظر گرفته نمی شود . این شغل یا بصورت خانوادگی است و یا شخص استخدام شده بصورت پورسانتی حق الزحمه دریافت می کند .

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در خصوص املاک و ارائه خدمات در خور موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در زمینه املاک تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین مشاوره ها چه قیمتی و حقوقی و...از ما انتخاب بهتری داشته باشید. ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه

021 22 41 10 66

×