خانه اینفو

شرایط ویژه دریافت وام بافت‌های فرسوده

وام بافت‌های فرسوده

وام بافت‌های فرسوده

بانک مسکن از پنجم دی ماه اعطای تسهیلات بانکی به ارزش 2000 میلیارد تومان برای 50 هزار واحد بافت فرسوده را آغاز کرده است . علیرضا بلگوری عضو هیات مدیره بانک مسکن و قاسمی مدیر اداره اعتبارات بانک مسکن را نشست خبری اعلام کردند که بانک مسکن شروع به پرداخت تسهیلات بانکی و وام مسکن برای تامین مالی بافت فرسوده در سه ماه آخر سال کرده است .

برطبق گفته بلگوری ؛ بانک مسکن باید تا پایان برنامه ششم توسعه یک میلیون و 800 هزار واحد مسکونی در بافت های فرسوده تامین مالی شود . همچنین اعلام کرد که در رابطه با بافت فرسوده بانک مسکن شرایط ویژه تر و تخصصی تری را دارد و تا پایان سال 95 ، حدود 50 هزار واحد فرسوده از طریق مشارکت ساخت مدنی تامین مالی می شود که این برنامه در پی مصوبه هیات وزیران خواهد بود . به گفته بلگوری تمامی تامین مالی بافت فرسوده از طریق منابع داخلی بانک مسکن می باشد و دولت  یارانه 10 درصدی را نیز با سود بازپرداختی این تسهیلات اختصاص می دهد .

سقف وام بافت های فرسوده 

براساس توضیحاتی که مدیران بانک مسکن ارائه کردند ، ساخت بافت فرسوده در سه سقف 50 ، 40 و 30 میلیونی به آنها تسهیلات اعطا می شود . در شهرهای کلان 50 میلیون تومان ، در مرکز استانها و شهرهای با جمعیت 200 هزار نفری 40 میلیون تومان و شهرهای کمتر از 200 هزار نفر تسهیلات 30 میلیون تومانی اعطا میشود . که حداکثر 80 درصد هزینه های ساخت را این تسهیلت پوشش می دهد .

مقدار سود وام بافت‌های فرسوده

مدیران بانک مسکن نسبت به سود بازپرداختی که بافت فرسوده باید پرداخت کنند اعلام کرده اند که قرار است 10 درصد سود مصوب شورای پول و تامین اعتبار را سازمان مدیریت و برنامه ریزی پرداخت کند .

هم اکنون نرخ سود مشارکت 24 درصد و سود مبادله ای 21 درصد می باشد . که قرار است 10 درصد از سود در زمان ساخت دولت پرداخت کند که نرخ سود به 14 درصد می رسد .و اگر بعد از ساخت باز پرداخت سود را یارانه تامین کند سود پرداختی به 11 درصد کاهش خواهد یافت .

میزان سود بازپرداختی تسهیلات بافت فرسوده طبق توضیحات ارائه شده در دو سال ساخت 14 در می باشد . طوریکه کسانی که وام 50 میلیون تومانی دریافت می کنند مبلغی حدود هفت میلیون تومان سود ، و کسانی که 40 میلیون تومان دریافت می کنند مبلغی حدود پنج میلیون و 600 هزار تومان و وام گیرنده 30 میلیون تومانی سود بازپرداختی چهارمیلیون و 200 هزار تومان باید به بانک مسکن پرداخت کنند .

فروش اقساطی 10 ماهه خواهد بود . که اگر یارانه 10 درصدی سود تامین شود نرخ با پرداخت سود به 11 درصد کاهش پیدا می کند . که متقاضی 50 میلیون تومانی باید در 120 ماه ماهانه 780 هزار تومان قسط پرداخ کند . کسانی که 40 میلیون تومان وام دریافت می کنند ماهانه 630 هزار تومان در 120 ماه قسط پرداخت کنند . وام گیرنده 30 میلیون تومانی نیز در 120 ماه ماهانه 470 هزار تومان پرداخت قسط خواهد داشت .

در بافت های فرسوده پرداخت قسط پلکانی وجود دارد.

تخفیف در عوارض و تراکم بافت‌های فرسوده

بانک مسکن به نحوه پرداخت تسهیلات تامین مالی بافت فرسوده اشاره کرد : با توجه به نرخ سود مشارکت 24 درصد می باشد و اگر 10درصد آن یارانه ای تامین شود و نرخ به 14 درصد کاهش پیدا کند ،می تواند عامل جذابی برای این تسهیلات باشد .

طبق مصوباتی که شورای پول و اعتبار در رابطه با تغییر نرخ سود بانکی خواهد داشت ، میزان سود تسهیلات بافت فرسوده در سالهای آینده متغییر می باشد . طوریکه اگر سود کاهش یابد میزان 10 درصد از آن کسر می شود و مبنا قرار می گیرد .

بلگوری اعلام کرد که براساس تراکم ساخت بافت فرسود تسهیلات باکی بافت فرسوده از تخفیف ویزه ای برخوردار است و حتی ممکن است تا سقف 50 درصدی برسد ، شرکت عمران بهسازی و شهرداری یکی از متولیان برای دریافت تسهیلات و تشخیص و اعلام بافت فرسوده است

 

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در خصوص املاک و ارائه خدمات در خور موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در زمینه املاک تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین مشاوره ها چه قیمتی و حقوقی و...از ما انتخاب بهتری داشته باشید. ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه

021 22 41 10 66

×