خانه اینفو

شرایط دریافت وام مسکن خانه اولی ها

از اول تیرماه ، شاهد تسهیل شرایط بازپرداخت وام مسکن خانه اولی ها بوده ایم که باعث شد متقاضیان خانه اولی وام مسکن نسبت به سال گذشته افزایش یابند . برای این منظور با راه اندازی صندوق پس انداز مخصوص تسهیلات زوج های خانه اولی ، ثبت نام وام 80 میلیونی در تهران آغاز شد . برای مراکز استان ها که جمعیت بیش از 200 هزار نفر این مبلغ 60 میلیون و برای سایر شهرها 40 میلیون تومان می باشد .

در سال گذشته با اینکه حداقل 70 هزار فقره تسهیلات مسکن برای متقاضیان خانه اولی تدارک دیده شد ، ولی تنها 46 هزار زوج ثبت نام کردند و حدود 25 هزار ظرفیت خالی ماند . مهمترین دلیل عدم استقبال از این تسهیلات ، بالا بودن میزان سود سود و اقساط ماهانه وام بود که در توان زوج های جوان نبود .

بر طبق تصمیم بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار ، زوج های خانه اولی برای دریافت وام 40، 60 و 80 میلیون تومانی خرید مسکن باید به ترتیب  20، 30 و 40 میلیون تومان سپرده گذاری کنند . تسهیلات 80 میلیونی ویژه خانه اولی ها ، بعد از دو دوره 6 ماهه، بعد از 1 سال پرداخت می شود . نرخ سود تسهیلات در سال گذشته 13 درصد با بازپرداخت حداکثر 12 سال بود که این شرایط در تیرماه 2 درصد کاهش یافت و در حال حاضر سود وام مسکن خانه اولی ها ، 9.5 درصد می باشد . مبلغ اقساط وام نیز 9 تا 10 درصد کاهش یافته است .

شرایط دریافت وام مسکن خانه اولی ها

شرایط دریافت وام مسکن خانه اولی ها

مبلغ هر قسط وام مسکن برای خانه اولی ها معادل 1 میلیون و 100 هزار تومان تعیین شده است . در حالی که متقاضیان روش پلکانی را برای بازپرداخت انتخاب کنند ، مبلغ اقساط ماهانه در سال اول 873 هزار تومان می باشد که نسبت به سال 94 ، 9 درصد کاهش یافته است . این کاهش 9 درصدی در مورد وام های 40 و 60 میلیونی نیز اعمال شده است .

شرایط وام مسکن خانه اولی ها 

  • متقاضیان وام مسکن باید ۱۸ سال تمام داشته و دارای درآمد مستقل باشند.
  • متقاضیان نباید قبلا از تسهیلات بانک‌مسکن یا شبکه بانکی در زمینه مسکن (خرید ، ساخت ، انتقال سهم الشرکه یا تعمیر واحد مسکونی) استفاده کرده باشند .
  • متقاضیان نباید از امکانات دولت برای تامین مسکن استفاده کرده باشند . (استعلام فرم (ج) از وزارت راه و شهرسازی مبنی بر عدم استفاده متقاضی از تسهیلات دولتی شامل زمین، مسکن، تسهیلات یارانه‌ای و … )

 

 

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در خصوص املاک و ارائه خدمات در خور موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در زمینه املاک تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین مشاوره ها چه قیمتی و حقوقی و...از ما انتخاب بهتری داشته باشید. ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه

021 22 41 10 66

×