خانه اینفو

وام مشارکت بانک مسکن و مراحل دریافت آن

وام مشارکت بانک مسکن

وام مشارکت بانک مسکن

بانک مسکن یکی از منابع تامین مالی برای خرید و ساخت و ساز می باشد . در گذشته درباره وام های مسکن و انواع آن ها صحبت کرده ایم . امروز به مبحث وام مشارکت بانک مسکن می پردازیم . این وام به افرادی تعلق می گیرد که قصد ساخت منزل مسکونی خود را چه به صورت یک واحد ویلایی و چه بصورت انبوه سازی را دارند .

مراحل دریافت وام مشارکت بانک مسکن

باید بدانید قبل از اقدام برای دریافت وام باید ملک خود را آماده ساخت و ساز کنید . زمین یا ملکی که قصد ساخت آن را دارید باید سنددار باشد . باید نقشه ملک را کرده باشید و همچنین پروانه ساخت را گرفته باشید . پس از آن به یکی از شعب بانک مسکن بروید .

در ابتدا باید تصمیم بگیرید که می خواهید وام خود را از چه طریقی تامین کنید . از طریق خرید اوراق ، امتیاز صندوق یکم ، امتیاز صندوق مسکن و یا جوانان برای دریافت وام مسکن استفاده کنید . اگر هم در بانک مسکن حساب جاری داشته باشید ، از محل رسوب حساب جاری می توان اقدام به دریافت وام مسکن کرد . در مرحله بعد باید امتیازتان را در نظر بگیرید و برای تشکیل پرونده اقدام کنید .

شعبه با توجه به وام درخواستی تشکیل پرونده داده و قرارداد مشارکت با بانک مسکن در دفترخانه امضا خواهد شد . پس از امضای قرارداد مشارکت ، زمین یا ملک در رهن بانک گذاشته می شود . از مراحل ساخت باید کارشناسی صورت گیرد . پس از ارزیابی مراحل وام بصورت مقطعی پرداخت می شود . پس از اتمام ساخت و اخذ پایان کار ، وام قسط بندی می شود و شروع به پرداخت اقساط می کنید .

 

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در خصوص املاک و ارائه خدمات در خور موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در زمینه املاک تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین مشاوره ها چه قیمتی و حقوقی و...از ما انتخاب بهتری داشته باشید. ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه

021 22 41 10 66

×