خانه اینفو

کد رهگیری املاک چیست ؟

امروزه با مصوب شدن قانون سند تک برگی بیش از پیش موضوع داشتن کد رهگیری حائز اهمیت میباشد . در نوشتن بیع نامه یا مبایعه نامه  حتما کد رهگیری ملک یا خانه مورد نظر در سیستم باید ثبت گردد . چون به اصطلاح شناسه ملک مورد معامله در سیستم همین کد رهگیری میباشد . لذا در انجام معمله ملک حتما توجه داشته باشید که کد رهگیری داشته و یا برای آن صادر گردد . حال با این مقدمه میپردازیم به اینکه کد رهگیری املاک چیست ؟ و چه کاربردی و مزیت هایی دارد .

از سال 1387 طبق مصوبه ای که در هیات دولت و طبق بخشنامه که در اتحادیه مشاوران املاک صادر شد ، همه مشاورین املاک وظیفه دارند در سمانه ثبت هوشمند معاملات و نقل و انتقالات ملکی را ثبت نمایند . که به آن سامانه رهگیری نیز گفته میشود . در این اقدام دولت آمار بهتری از نحوه خرید و فروش و چگونگی قیمتها بدست آورد . مردم عزیز اگر بر داشتن این کد و مزایای آن نسبت به یک ملک واقف باشند نسبت به ملکی که کد رهگیری ندارد و یا به آن تعلق نگرفته ، هرگز در گرفتن این کد درنگ نخواهند کرد .خصوصیت بارز آن وجود یک بارکد دو بعدی است که در بالای قرارداد قرار دارد .

کد رهگیری املاک

کد رهگیری املاک

برخی ویژگی‌ها و مزایای کد رهگیری :

ویژگی ۱ : صادر کردن این کد برای یک معامله ملکی حائز اهمیت است که این معامله را صد در صد تضمین مینماید . صدور این کد باعث میشود که دست فروشنده از هر خلاف یا کلاهبرداری کوتاه شود . به این دلیل که در لحظه  صدور کد رهگیری ، کد پستی ملک مورد نظر در سامانه هوشمند و همچنین مشاورین املاک مرتبط با آن ثبت میشود .

ویژگی ۲ : خصوصیت دیگر داشتن این کد بازدارندگی فروشنده از دبه کردن است . اتفاق افتاده که از موقع توافق تا سند زدن فروشنده بر سر قیمت دبه کرده و داشتن این کد مانع از این موضوع خواهد شد .

ویژگی ۳ : داشتن این کد سبب میشود که قراردادها و مبایعه نامه در مراجع قضایی قابل پیگیری باشد .

در هر صورت کسانی که با ملک و املاک سر و کار دارند حتما میبایست بدانند که کد رهگیری املاک چیست ؟ وشما عزیزان با مراجعه به سایت خانه اینفو میتوانید اطلاعات مرجع و کامل در رابطه با کد رهگیری و دیگر موضوعات در رابطه با ملک را دریافت نمایید .

کد رهگیری املاک

کد رهگیری املاک

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در خصوص املاک و ارائه خدمات در خور موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در زمینه املاک تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین مشاوره ها چه قیمتی و حقوقی و...از ما انتخاب بهتری داشته باشید. ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه

021 22 41 10 66

×