خانه اینفو

کیفیت اجزای ساختمان

کیفیت اجزای ساختمان

کیفیت اجزای ساختمان

[padding right=”5%” left=”5%”]یکی از موارد مهمی که در ساختمان سازی مورد توجه قرار می گیرد ، کیفیت اجزای ساختمان است . در هنگام خرید آپارتمان مهم است که بدانید در ساختمان چه نوع مصالحی به کار برده شده و همچنین از این مصالح چگونه استفاده شده است . به طور مثال آشپزی کم تجربه و ناوارد می تواند با مواد غذایی خوب و مرغوب ، غذایی بدریخت و بدمزه بپزد . [/padding]

نمای ساختمان

اولین چیزی که در ساختمان توجه را به خود جلب می کند ، نمای آن است . اگر چه نمای زیبای ساختمان مهم است ولی نباید اجازه دهید ، شما را مسخ کند . چون علاوه بر اینکه زود برایتان تکراری و خسته کننده می شود ، شما در طول روز تنها برای چند لحظه آن را خواهید دید .

کف سازی

دومین برخوردتان با یک ساختمان ، کف آن است . در کف سازی جنس آن بسیار مهم است ، جنس کف سازی به وسعت ، نور و فضا بستگی دارد . علاوه بر جنس ، کیفیت کف سازی باید طوری باشد که قناسی های فضاها را بپوشاند و نقش جذابی هم داشته باشد ، در ضمن قرنیزهای با کیفیت و زیبا هم تاثیر زیادی در نمایش بهتر کف سازی دارد .

کیفیت اجزای ساختمانسقف

سقف سومین برخورد با یک ساختمان است . به طور کلی سقف دو نقش دارد ، 1) ایجاد حجم 2) پردازش نور و صوت . در مورد ایجاد حجم این نکات قابل توجه است که سقف اول باید از جهت نورپردازی اعم از موضعی و گسترده و دوم از جهت شکستن صدای همهمه محیط و یا اکوستی رعایت شود . هنگام خرید آپارتمان به چیدمان مبلمان با محل قرار گرفتن لوستر و کلید و پریزها توجه کنید . بحث مساحت فضاهای داخلی در این مورد شما را یاری می کند .

فضاهای ارتباطی

فضاهای ارتباطی مثل آسانسورها و راه پله ها ، چهارمین برخورد با ساختمان است . آسانسور از لحاظ فنی و تکنیکی بسیار تخصصی است . علاوه بر اینکه زیبایی اتاق آسانسور مدنظر است ، باید به اندازه آن هم توجه کنید . ابعاد بیش از یک متر در طول و عرض برای آسانسور شش نفره یک اصل است .  توقف آسانسور در تراز بام و سرعت حرکت ۶/۱ متر در ثانیه نیز مهم است .

نکات اصلی هم در مورد پله ها ، زیبایی ظاهری و آسایش و راحتی بالا رفتن و پایین آمدن است . توجه کنید که اولین تا آخرین پله دارای یک ارتفاع باشند . در ضمن ارتفاع هر پله بین ۱۷ تا ۲۱ سانتیمتر و عرض بیش از یک متر برای هر سنگ می باشد .

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در خصوص املاک و ارائه خدمات در خور موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در زمینه املاک تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین مشاوره ها چه قیمتی و حقوقی و...از ما انتخاب بهتری داشته باشید. ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه

021 22 41 10 66

×