خانه اینفو

7 نکته در مورد قیمت گذاری خانه در بازار مسکن

7 نکته در مورد قیمت گذاری خانه در بازار مسکن

7 نکته در مورد قیمت گذاری خانه در بازار مسکن

در هنگام خرید یا فروش ملک باید اطلاعات دقیقی از خانه مورد معامله داشته باشید که در چه وضعیتی در بازار قرار دارد زیرا می تواند شانس ارائه یک قیمت خوب را بالا ببرد . قیمت گذاری خانه نکاتی دارد که باید به آن توجه کرد ، در ادامه 7 نکته در مورد قیمت گذاری خانه در بازار مسکن را بیان کرده ایم .

7 نکته در مورد قیمت گذاری خانه در بازار مسکن

1- محدود بودن بازار مسکن به محل خاص

قیمت مسکن مانند آب و هوا می ماند و قیمت آن از محلی به محل دیگر متفاوت می باشد . و هر محل قیمت خاص خود را دارد ، قبل از فروش خانه خود باید قیمت خانه های مشابه که در محل شما قرار دارد ، چه قیمتی مامله می شود . قیمتها را از سال گذشته ، سه ماه گذشته مورد بررسی قرار دهید . آیا قیمتها رو به افزایش می باشد؟ آیا قیمت مسکن در فصول مختلف متفاوت است ؟ مسکن در بهار و تابستان قیمت فروش رونق پیدا می کند . از قیمتهای پیشنهادی باید یک لیست تهیه کنید و اختلتف قیمتها را نیز یادداشت کنید . اینها می تواند برای شما قیمت روشنی بوجود بیاورد و قیمتی که انتظار دارید را ارائه می دهد .

2- بازار مسکن را چه کسی تکان می دهد

اگر بدانید چه شخصی در حال خرید فروش بازار مسکن است و روشهایی جذب خریدار و خریداران چه نوع اشخاصی هستند . یا اینکه مردم محله ای که در آن زندگی می کنید که افرادی هستند که برای خرید خانه یا اجاره کردن آن بدنبال تخفیف هستند . شناختن رقبای خود در بازار مسکن که خانه های تازه ساخت و یا خانه های قدیمی ، دانستن  این موارد می تواند برای قیمت گذاری و عرضه خانه خود درک بالایی به شما می دهند .

3- مشورت یا مشاور املاک

مشاورین املاک متخصصین در بازار  مسکن می باشند ، مشاوره گرفتن از آنها کمک بسزایی به شما می کنند نرخ روز و وضعیت بازار مسکن و همچنین تغییرات قیمتی در محله ای که در آن زندگی می کنید را اطلاع دقیقی به شما می دهند . همچنین مدت زمانی که خانه شما بفروش می رسد را در اختیارتان قرار می دهد .

4- قیمت گذاری راهبردی

برای اینکه بتوانید خانه یتان را سریع بفروش برسانید از قیمت گذاری راهبردی استفاده کنید ، شخصی که می خواهد سریع خانه خود را بفروش برساند تخفیف دادن با نرخ معینی از اول قیمت گذاری یک نوع مزیت دارد . بطور مثلا اگر میخواهید خانه خودتان ظرف مدت سه مه بفروش برسد در طول این سه افت قیمت 1 درصدی وجود داشته باشد ، و نرخ خانه 400 هزار دلار می باشد شما در هنگام قیمت گذاری سه درصد از قیمت را کسر کنید و خانه را 388 هزاردلار قیمت گذاری کنید .

5- ارزش خانه خود را بدانید

یکی از 7 نکته در مورد قیمت گذاری خانه در بازار مسکن ، صحبت کردن با چندین مشاور املاک و متخصصین ارزیابی ، برآورد قیمت و مقایسه کردن خانه خود با سایر خانه ی مشابه قیمت اصلی و ارزش ملک خود را بدست آوردن ، است . اطاعاتی که از این طریق بدست می آورید می تواند ارزش فعلی خانه یتان را بصورت شفاف به شما دهد .

6- کسر کردن هزینه های کمیسیون

اگر خودتان بدون کمک مشاورین املاک قصد فروش خانه خود را دارید می تواند با کسر کردن نصف هزینه کمیسیون خانه خود ررا سریع بفروش برسانید . نرخ استاندارد هزینه ای کمیسیون 6 درصد می باشد اگر خانه شما 400 هزار دلار ارزش دارد با کسر 3 درصد یعنی 391 هزار دلار بفروش برسانید . درصورتی که خانه بفروش نرسید از مشاورین املاک کمک بگیرید و هزینه ای کمیسیون که کسر کردید را روی قیمت خانه اضافه کنید.

7- آیا مجبور به فروش خانه هستید

اگر در فروش خانه عجله ندارید و می خواهید خانه خود را با بهترین قیمت بفروش برسانید ، فروش را به تاخیر بیندازید ، در غیر این صورت با کاهش قیمت روبه رو می شوید . کسادی بازار مسکن و شرایطی که دارید شما مجبور بفروش خانه می شوید . اما اگر واقعا مجبور نیستید صبر و حوصله را پیشه کنید تا به قیمتی که مورد نظرتان و همچنین سودی که می خواهید را بدست آورید .

اگر قصد خرید و فروش ملک خود را دارید باید اوضاع بازار مسکن را ارزیابی کنید .

about

مطالب مفید سفر

سال ها تجربه ما در خصوص املاک و ارائه خدمات در خور موجب شده بتوانیم با حمایت مشتریانمان بگوییم که در زمینه املاک تخصص داریم. شما میتوانید با دریافت بهترین مشاوره ها چه قیمتی و حقوقی و...از ما انتخاب بهتری داشته باشید. ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

ضرر ندارد ما پیشنهادهای خوبی برای شما داریم.

تلفن ویژه

021 22 41 10 66

×